Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hagyjam ott a nyelvtanárom?

Hagyjam ott a nyelvtanárom?

Figyelt kérdés
A tanárommal angol középfokura beszélünk. Könyvből haladunk, néha ad nyelvtani kiegészítő anyagokat vagy szókártyázunk. De nem beszéltet elég sokat! Azt mondja, a beszédfejlesztés nem lehet több mint 15 perc egy órán. De ez hülyeség szerintem, épp hogy beszéd által fogok megtanulni angolul! Nem is tudom olyan jól kifejezni magam, nem tudok jól beszélni, mégsem akar annyit beszéltetni! Mondtam neki, hogy az óra felét legalább töltsük beszéddel, de erről hallani sem akar. Mindig azt hajtogatja, minden készséget egyszerre kell fejleszteni. Szerintem meg a beszéd révén ez sokkal hatékonyabb lenne.
2019. szept. 5. 14:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nézd meg az angloville honlapját
2019. szept. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Megnéztem, hülyeség.
2019. szept. 5. 14:31
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Így van hagyd ott!


Olyat keress aki egész órán angolul beszél.


Én pl. olyan órára jártam ahol nagyon keveset foglalkoztunk nyelvtannal. A nyelvtan mindenkire ráragadt. Ha valaki valamit nem értett azt megkérdezhette.


Mindenkinek ki volt adva egy téma vagy választható újságcikkek és abból kellett készülni. Aztán egész órán ezekről beszélgettünk kötetlenül. (Tehát messze nem csak az előre betanult szöveget mondtuk el)


Anyanyelvi megszólalás lehetetlen volt mivel a tanár is csak angolul beszélt. Persze ez az USAban volt. De itthon is megvalósítható Sőt..!!!!

2019. szept. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#3 folyt


Persze ez nem jelenti azt hogy esetleg neked nem lenne jó az, hogy ha több nyelvtan lenne, de azt is lehet angolul tanulni

2019. szept. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"A tanárommal angol középfokura beszélünk. "


A tanárod profi. A nyelvvizsga a közhiedelemmel ellentétben nem a nyelvtudást méri, hanem bizonyos nyelvtani ismeretet és bizonyos asszociatív feladatmegoldási ismeretek. Szóbelin is ez a helyzet. Sok nyelvvizsga feladatot kell megoldani és akkor sikerülni fog.

2019. szept. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5ös jol mondja nyelvizsga a mas mint beszelni. Itt a hibakat nezik

Pontozas: helyesiras hiba minus 1

Nyelvtani hiba 3 -5 pont szval lecselheted de ne emiatt

2019. szept. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Gratulálok azoknak akik lenullázták a 3. választ


Egy év alatt csináltam meg a TOEFL-t


utánam lehet csinálni a hazai módszerekkel!!!

2019. szept. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A tanárom angolul beszél hozzám, de az a bajom, hogy beszélünk eleget, hanem nyelvtanozunk, meg szókincsezünk, meg listeningezünk!


Holott a listeninget otthon is meg tudom csinálni!


Nem csak a nyelvvizsgára akarok készülni, hanem szeretnék szépen, igényesen is beszélni! És ezt nem érti meg!

2019. szept. 7. 14:39
 9/12 A kérdező kommentje:
Az a bajom, hogy nem beszélünk eleget.
2019. szept. 7. 14:39
 10/12 anonim ***** válasza:

"hanem szeretnék szépen, igényesen is beszélni! "


A nyelvvizsga és a nyelvtudás két külön dolog. Döntsd el melyiket akarod. Mondd meg a tanárodnak hogy nem fogsz nyelvvizsgát letenni hanem meg akarsz tanulni angolul kommunikálni.

2019. szept. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!