Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Manapság hány idegen nyelv...

Manapság hány idegen nyelv ismeretével számít valaki műveltnek?

Figyelt kérdés

Az angol alap, de azon túl?

Még két-három nyelvet illik legalább középfokon ismerni, nem?



2019. szept. 6. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
Hát az anyanyelved meg min 1-2 sztem.
2019. szept. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Felsőfokon beszélek angolul, alapszinten németül és egy kicsit tudok még oroszul is. Akkor én most művelt ember vagyok?
2019. szept. 7. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem itt kezdodik a muveltseg.
2019. szept. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Kerdezo, te nem tudod a művelt szo jelenteset. Itt van:

[link]

2019. szept. 7. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%

"nem tudod a művelt szo jelenteset"

Az első két jelentés vonatkozik személyekre. Melyikbe nem fér bele, hogy idegen nyelveket is ismer?

2019. szept. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

"Manapság hány idegen nyelv ismeretével számít valaki műveltnek?

Az angol alap, de azon túl?

Még két-három nyelvet illik legalább középfokon ismerni, nem?"


Ha a saját műveltségedről van szó: igyekezz idegen nyelve(ke)t is ismerni, mert hasznos, te is tudod. Hogy személy szerint neked melyik hasznos, hány hasznos, azt te tudod. Ne görcsölj rajta, ha sehogy se megy: attól, hogy pl. van valami tanulási nehézséged, ami miatt idegen nyelveket tanulnod szinte lehetetlen, még igenis lehetsz művelt ember: ha más műveltségi területeken képben vagy. Persze akár beszélsz egy csomó idegen nyelven, akár nem, mindenképpen lesznek olyanok, akik szemében műveltnek fogsz számítani, és lesznek olyanok is, akiknek a szemében meg nem.

Ha mások műveltségéről van szó: senkire se mondd, hogy nem művelt csak azért, mert nem tud annyi és olyan nyelven, ahány és amilyen nyelven egyesek szerint tudnia kéne - mert attól még egy csomó más területen milliószor műveltebb lehet, mint hinnéd.

Azzal meg, hogy ki mit gondol kiről és miről (pl. arról, hogy ki számít műveltnek meg ki nem), ne foglalkozz, nem attól lesz boldogabb az életed. Csak a személyes ismerőseid véleménye lehet érdekes erről-arról - de nem azért, hogy ha megtudod, hogy ők pl. kit tartanak műveltnek meg kit nem, akkor te is elkezdd másolni az elvárásaikat, hanem azért, hogy amikor velük kapcsolatos dolgokról gondolkodsz, akkor könnyebben magyarázatot találhass egy-egy adott helyzetben a viselkedésükre, választásukra, szavaikra, stb., és így könnyebben el tudd dönteni, hogy rosszindulatból mondták-e, amit mondtak, vagy igaziból nem akartak megbántani, hanem csak abból következik az egész, amit ők X dologról gondolnak, stb.

2019. szept. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a műveltség elsősorban iskolázottságra, diplomákra vonatkozik.

Most szerzem a második diplomám és van már három felsőfokú nyelvvizsgám is.


De nem tudom, hogy tanuljak-e még nyelvet, vagy inkább valami mást kéne.

Jogsim nincs, programozni nem tudok.


Szeretnék még fejlődni, de a PhD túl hosszú. Lehet, hogy egy második mesterdiploma lesz a befutó.

2019. szept. 7. 11:45
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Én arra próbáltam utalni, hogy a műveltség nem csak ettől függ. Beszélhet akárhány nyelvet az ember, ha nem tudja hol van Franciaország a térképen. Másfelől viszont, lehet az ember művelt egy adott témában és minden másban kevésbé művelt. A műveltség egy eléggé szubjektív dolog, nem mondható meg egzaktan, hogy ki művelt és ki nem.
2019. szept. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

"nem tudom, hogy tanuljak-e még nyelvet, vagy inkább valami mást kéne.

Jogsim nincs, programozni nem tudok.

Szeretnék még fejlődni, de a PhD túl hosszú. Lehet, hogy egy második mesterdiploma lesz a befutó."

Hát mondjuk a jogsi sokkal inkább alap, mint egy második mesterdiploma. De attól még egyáltalán nem biztos, hogy személy szerint neked hasznos lenne megszerezni. Viszont a műveltségedet az is tágítja, ha egy csomó mindent megtanulsz a közlekedésről, meg egészségügyi ismereteket, stb.

A programozás is műveltebbé tesz - de azzal kapcsolatban is kérdés, hogy mennyire lesz számodra hasznos.

Ha megengedheted magadnak, hogy pusztán azért tanulj, hogy műveltebb legyél, akkor akár ezeket is tanulhatod. Ha viszont az anyagiak is szempont azért, akkor inkább olyasmit lenne jó, aminek majd valóban hasznát látod (ha nem is feltétlenül közvetlen anyagi hasznát).

2019. szept. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
43%
A PhD a biztos.
2019. szept. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!