Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Otthon fel lehet készülni...

Otthon fel lehet készülni B2-es angol nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Miből kellene tanuljak? Mit ajánlotok? Egyetem mellett nincs túl sok időm, naponta max. 1 órát tudnék rászánni és január környékén kellene vizsgát tegyek belőle.

2019. szept. 10. 14:59
 1/5 anonim válasza:
Szia! szerintem fel tudsz készülni. Lehet lassabban, de ez nem gond. Én a goangol.hu-t nagyon ajánlom Fekete Gábortól. Szerintem szuper. Vannak ingyenes anyagok is, hogy láthasd hogyan tanítanak, de aztán persze már meg kell vásárolni. Viszont pont otthoni tanulásra van kitalálva alaptól felsőfokig. Szerintem kukkants rá. nem fogod megbánni.Viszont szerintem amikor már jó szinten vagy érdemes órákat venni magántanárokról is néhányat és valamilyen módon már direkt a vizsgára készülni. Megismerni a vizsga szisztémáját, hogy ne legyen idegen. Sok sikert ;)
2019. szept. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Januárra? Max. napi egy óra? Amit minden adódó ürügy esetén másnapra halasztasz? Akkor nagyjából már tudnod kell mindent, és csak összefogni magadat. Legpraktikusabb megnézi az adott vizsgaközpont tájékoztatását, milyen felkészítő anyagok vannak. Ha nincsenek, akkor bármilyen nyelvvizsgafelkészítőt érdemes elkezdeni feldolgozni, minden megtanult vagy felelevenített dologtól csak javulnak az esélyeid.


Otthon a vizsga beszélgetős részére nem lehet felkészülni.

2019. szept. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Amúgy 20 vagyok 4 évig tanultam angol de nagyon gyenge volt az oktatás angolból középsuliba. Voltam már nyelviskolába ahol 100 órás képzésen a Headway Elementary-t átvettük. Majd még 100 órát a PreIntermediate-et is.

Nyelvtannal van bajom (az igeidők félig meddig megy), a beszédben tudnának segíteni itthon.


A PreIntermediate szintjén járok.


Most az Oxford Grammar Basic könyvéből csinálok feladatokat utána pedig az Oxford Intermediate könyvből.


1-1.5 óra alatt átveszek(gyakorlok, írok) belőle 10 oldalt naponta úgy hogy olvasok hozzá a neten magyar leírásokat is.


Ennyi nem elég?


Akkor mégis mi a búbánatért mondja mindenki körülöttem, hogy "óó az angol nyelvvizsga egy vicc"?

2019. szept. 12. 10:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Múltkor itt valaki erősködött, hogy B2-re bizonyos nyelviskolákban ilyen alacsony szintű könyvekből készítenek fel. ja, lehet, hogy te voltál, ebből a pre-intermediate-ből következtetve - meg abból, hogy itt azzal érvelsz, hogy mit mondtak a haverok.

Ugyanakkor a nyelvkönyvek általában úgy készülnek, hogy a B2-re akkor vagy felkészülve, hogyha az upper-intermediate könyvet kivégezted. Hát ez van rájuk írva. :D Mivel ugye a B2 és hasonlóak az EU fogalom. Lehet, hogy hazánkban egy mafia átvette az irányítást, és mindegyik nyelvvizsgaközpontban lejjebb tekerte a követelményszinteket, hogy a bandatagoknak legyen nyelvvizsgájuk, ezt nem tudom. Mindenesetre, ha "óó az angol nyelvvizsga egy vicc", akkor fizess be, aztán tedd le.

2019. szept. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem én voltam amúgy.

Amúgy az Oxford-os könyvek jobbnak tűnnek, mint a Headway.

2019. szept. 12. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!