Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az emelt szintű angol érettség...

Az emelt szintű angol érettségi mennyivel nehezebb mint az angol B2-es nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

2019. szept. 14. 08:07
 1/10 anonim válasza:
50%
Ez engem is érdekelne
2019. szept. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondanám, hogy nehezebb. 10.-ben csináltam nyelvvizsgát, 11.-ben meg emelt angolt úgy, hogy ugyanazon a szinten voltam angolból akkor is, és az érettségi jobban sikerült.
2019. szept. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem nehezebb. Az emelt érettségi az kb. B2 szint. Maximum beleraknak 1-2 C1- es szintű feladatot is, de ennyi.
2019. szept. 15. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a sikeres angol emelt szintű érettségiért 60% felett egy B2-es nyelvizsgát kapsz, elvileg egy szinten kell lenniük. Tapasztalatom csak nyelvizsgával van, szóval nem tudom őket összehasonlítani.

Ha azért teszed fel ezt a kérdést, mert azon gondolkodol, hogy majd 12. végén elintézed a továbbtanuláshoz szükséges kötelező középfokot, ne tedd ezt. Hatalmas nyomás lesz rajtad azért, hogy sikerüljön, és ha véletlenül nem lesz meg az a százalék, akkor sajnos várnod kell majd miatta legalább egy évet. Inkább menj el még most, még ha nem is sikerül elsőre, még van időd, hogy meglegyen. Ne hagy az utolsó pillanatra, és később hálás leszel azért, hogy ezen már nem kellett idegeskedned.

2019. szept. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Most fogok emelt angolozni (12.-es vagyok) és 8. után csináltam egy kb 80%-os B2 Euro nyelvvizsgát. Kb. ugyanolyan nehéznek tartom, csak míg a nyelvvizsgán 60% a cél, addig érettségin nem lenne rossz pl. egy 90%-ot megcélozni :D


Talán egyedül abban látok különbséget, hogy nyelvvizsgán csak szövegértésem volt, érettségin meg van egy ilyen "Nyelvhelyesség" feladatsor. Ez sem olyan vészes, de azért itt lehet részletesebben kell ismerni 1-2 kifejezést.

2019. szept. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Egyébként én az Euroexam-nek a nyelvvizsgáján gondolkoztam hisz annak a feladatsoraival készülök már 2 éve. De egy kicsit stresszelek a szóbeli miatt, meg azért mégiscsak egyszerűbb a saját tanárod előtt beszélni mint egy vadidegen tanár előtt.

Félreértés ne essék rengeteget járok külföldre és akkor semmi problémám nincs azzal ha meg kell szólalnom angolul de valamiért ez a tanár dolog nekem nagyon bekavar. :(

2019. szept. 15. 22:20
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Euroexam szóbelitől nem kell félni. Én aztán tényleg nem vagyok nagy szám szóban és izgultam is, mégis meg lett a 60%. Nem harapnak.
2019. szept. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jól tudom hogy ott páros speaking van ugye?
2019. szept. 24. 06:59
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2019. szept. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2019. szept. 26. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!