Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfogú nyelvvizsgán beleírh...

Középfogú nyelvvizsgán beleírhatok hasznos kifejezéseket a levélhez?

Figyelt kérdés

Ezzel gondolom nincs nagy esélye lebukni. Ilyeneket:

I just thought I'd drop you a line

Well, that's all for now


Ilyen mondatokat tuti elfelejtek, meg nehéz nekem memorizálni.



2019. szept. 15. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom milyen nyelvvizsgára mész, de én még nem találkoztam középfokún baráti levéllel, márpedig hivatalos levélbe ilyen kifejezéseket nem nagyon írnék. Én ilyen kifejezéseket magoltam anno:


I am writing with regard to..

As far as I am concerned..

I would be grateful if you could tell me some detailed information about..

I look forward to hearing from you.


Fontos, hogy pl. formal letter-be nem lehet összevonást sem írni tehát az I'd-ot ki kell írni I would-nak. Szóval biztos nem ilyen hivatalos levelet kell írnod majd?

2019. szept. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Origóra megyek, amikor gyakoroltunk nem is csináltunk még formal lettert, mert nem valószínű hogy lesz. Majd tán egyet csinálunk.

A gyakorló könyvben is 15/15 baráti levél van.

2019. szept. 15. 10:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem origo felsőfokún baràti levèl volt, szóval lehet hivatalos ès nem hivatalos is. (Bàr nem angol, de gondolom ott is ìgy van).
2019. szept. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Telcen voltam februárban, baráti, és hivatalos is kellett. Szóval #1, van baráti középfokún.
2019. szept. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hmm érdekes, én eddig Euro és ÖSD nyelvvizsgákon voltam, és csak hivatalos levél kellett :D


Akkor oké, bár szerintem leülsz, és néhány mondatot mondogatsz magadnak mondjuk egy fél óráig, akkor megjegyezhetőek


#1

2019. szept. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!