Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a jelentésük az alábbi...

Mi a jelentésük az alábbi román igeragozásoknak/módoknak?

Figyelt kérdés

Sok román igeidőt/módot (Indicativ, conjunctiv, conditional optativ) nem tudok helyesen használni mondatokban, mert nem tudom melyiknek mi a pontos magyar fordítása. Például:

1. Mi a különbség a "voi pleca" és "voi fi plecat" között?

2. Mikor használjuk az Indicativ-imperfect alakot, mikor a Perfect simplu-t és mikor a Mai mult ca perfect-et?

2. Mi a különbség a "să plec" és "să fi plecat" között?

És az "as manca" és "as fi mancat" között?



2019. szept. 15. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Kategória: Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések


Aham, oké.....

2019. szept. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pontos magyar fordítása ezeknek, nincs, mert nincsenek ilyenek a magyarban. Ha nem vagy biztos bennük, ne használt őket. A románok se nagyok használják ezeket. A perfect compus elég a múlt idő kifejezésére.
2019. szept. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy eddig irtak, ezeknek magyar megfeleloje nagyon nincs.

1. Voi pleca in vacanta. (El fogok menni nyaralni)

Voi fi plecat cand va incepe scoala. (El leszek utazva amikor megkezdodik a suli)

2. Imperfect-igazabol egy multido csak nincs elotte a *to be* mint angolnal

tehat: cantam es nem am cantat

Cantam un cantec mult indragit din copilarie.

A masik ketto inkabb ilyen regies formak, koznyelvben nem gyakran hasznalatosak.

3. Sa plec sau sa raman? (Elmenjek vagy maradjak)

Sa fi plecat mai devreme, ar fi fost o idee mai buna. (Hamarabb elmenni jobb otlet lett volna)

As manca daca as avea ce. (Ennek ha lenne mit)

As fi mancat daca timpul m-ar fi lasat.(ettem volna ha az idom engedett volna)

ez az "as fi..." forma olyan kb mint angolban az *if clouse*, tehat ilyen felteteles alak. Csinaltam vagy lett volna valami ha nem tortenik meg mas valami.

Ja es online is van egy csomo ilyen igeidokre pelda csomo mondattal es minden....nem olyan nehez hidd el:)



Irj ha segithetek meg:)

2019. szept. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3-as válaszoló köszönöm nagyon szépen, rengeteget segítettél! :)
2019. szept. 18. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!