Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok olyan angol nyelvű...

Tudnátok olyan angol nyelvű dalokat írni, amiben sok a feltételes mód?

Figyelt kérdés
A feltételes módot tanuljuk, és gondoltam, hogy számok szövegével is gyakorolhatnék. (ja, és lehetőleg nyelvtanilag helyes legyen a szöveg, mert sok számnál ez nem így van a rímek / szótagszámok miatt!) előre is köszönöm.

2019. szept. 23. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Ne égesd már magadat. Nem tudsz elszakadni az "csak úgy tanulok, hogy azt hiszem, nem tanulok, mert tanulni nem akarok" gondolattól?

Én írtam egy word rutint, volt benne 30 ige, 60 főnév, olyan szavak, melyeknek ismertem angol megfelelőjét, ami véletlenszerűen keverte a szavakat és még ráadásul a feltételes mellékmondat és mondattípusait is, aztán kinyomtattam hol egy, hol kettő, hol több oldalt (attól függött, unalmas munkanapnak néztem-e elébe), és írtam a mondatok alá az angol megfelelőjüket.

Ilyen rutint bármelyik tojásfejű osztálytársad ír egy tábla csokiért vagy két sörért.


Milyen dalban van szerinted háromnál több feltételes mód? :D

2019. szept. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Természetesen tanulni is fogok rendesen, csak érdekelt, hogy vannak-e ilyen zenék, amiket a tanulás kiegészítéseként hallgathatok :)
2019. szept. 23. 19:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Írd be yt-ra hogy songs with conditionals, ha külön az egyes érdekel pl, akkor írd hogy with first conditional, és kiad egy csomót. Pl. Bruno Mars count on me
2019. szept. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2019. szept. 23. 21:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, 1-es, de nem egy embert ismerek (magamat is beleértve), aki pl. egy dalból, filmrészletből, vagy akármi másból jegyzett meg valami nyelvtani dolgot, nem azért, mert nem tanult, hanem mert az sokkal jobban megmarad az ember fejében, nem véletlenül használják ezt a módszert a tanárok is. Amikor bizonytalan voltam, simán volt, hogy segített, ha eldúdoltam, hogy "if i were a boy, i think i could understand". Ti még az életben nem néztetek angol órán filmet? :'D
2019. szept. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2019. szept. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, rossz link, előző voltam


[link]


[link]


[link]

2019. szept. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket! Jöhet még :)
2019. szept. 24. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!