Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A NORVÉG nyelvvizsga elfogadot...

A NORVÉG nyelvvizsga elfogadott az egyetemeken?

Figyelt kérdés

Ugye 2020-ban életbe lép ez a törvény, mi szerint kell legalább egy középszintű, komplex nyelvvizsga, hogy jelentkezhess egy egyetemre. Én nem találtam infót sehol arra vonatkozóan, hogy a norvégot elfogadják-e, mint idegen nyelvet.

Én, személy szerint nem látom akadályát, de a tanáraim azt mondták járjak utána a dolognak, mert nem olyan biztos az.

Elsősorban a PE-t céloznám, ha ez számít valamit.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2019. szept. 30. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én se láttam egyelőre szabályt azzal kapcsolatban, hogy milyen nyelveket fogadnak el és miket nem.


Viszont a Pannonon a diplomához kapcsolódóan nem fogadnak el bármilyen nyelvvizsgát, csak az EU tagországainak nyelvéből, szomszédos országok hivatalos nyelvét és az oroszt. Mivel Norvégia nem EU tagország és nem is szomszédos diplománál ez probléma lenne. Mivel nem tudom hogy ez az előfeltétel teljesen független-e a választott egyetem szabályzatától és csak annyi az elvárás hogy vmiből legyen nyelvvizsga én is azt javaslom, hogy ennek azért járj utána.

2019. szept. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia, Magyarországon tudtommal jelenleg még nem lehet norvég nyelvből nyelvvizsgát tenni, a felvételi jelentkezéshez pedig csak államilag akkreditált nyelvvizsgát fogadnak el. Ezeknek a listáját a nyak.hu oldalon találod.
2019. okt. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Honosíttatni kell, és elfogadják. A link alatt megtalálod, melyik nyelvvizsgát lehet honosíttatni, plusz minden egyéb szükséges infót.

[link]

2019. okt. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat!
2019. okt. 3. 05:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!