Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet érdemes tanulni...

Milyen nyelvet érdemes tanulni még az angolon kívül?

Figyelt kérdés
Angolul tanulok, és mellette szeretnék még egyet. Melyik az a nyelv amit a legtöbben megértenek európában? Nem az anyanyelvi szintre gondolok, hanem inkább egyszerű társalgásra használnám.

2019. okt. 4. 20:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Német.
2019. okt. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Német, francia, spanyol, orosz
2019. okt. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Német, francia, spanyol, orosz, olasz
2019. okt. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Olvastam más kérdéseiben, hogy érdemes a nép kultúrájának is utána nézni, hogy melyik tetszik és melyik nem.
2019. okt. 4. 20:53
 5/16 anonim ***** válasza:
59%
1 globális, 1 regionálisan használt, 1 szláv, 1 távoli-keleti
2019. okt. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Igen, az sem egy utolsó dolog, hogy melyik vonz téged.:) Én a németet mondanám elsősorban, de ha nem érzed úgy, hogy érdekel a nyelv és a kultúra, akkor nem lesz könnyű.
2019. okt. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Sok német és kínai cég is van magyarországon. Attól függ, hol akarsz dolgozni, hova jön jobban. Elsősorban a németet mondanám én is, de ha elhivatott vagy egy kínai iránt, nem jársz rosszul, ráadásul nem olyan sokan tanulják azt mint második idegen nyelv :)
2019. okt. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A kínai és a kiolvashatatlan betűs nyelvek nem jönnek be (pl japán vagy arab), inkább spanyol, francia, német, vagy ehhez hasonlók.
2019. okt. 4. 21:09
 9/16 A kérdező kommentje:
Leírhatjátok hogy ti miért tanultátok azt a nyelvet amit, esetleg az ország kultúráját pl saját tapasztalatból :)
2019. okt. 4. 21:11
 10/16 anonim ***** válasza:
29%
Műszaki pálya? Akkor 1.angol 2.kínai/orosz 3.német. Hidd el ha van egy orosz vagy kínai nyelvtudásod angol mellé az a leghasznosabb, persze egy Audiba kell a német, de a jövő nem ezé. Mondom úgy hogy én is németet tanaultam angol mellé anno. Most már nem így döntenék az biztos.
2019. okt. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!