Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek 2018-ban hazánkban...

Tibho kérdése:

Szerintetek 2018-ban hazánkban melyik nyelveket érdemes tanulni az angolon kívül? Szerepe munkahelynél enne. Érdemes kis nyelvekre fókuszálni ( cseh, finn, horvát) vagy inkább a "nagy nyelvekre"? Ki milyen nyelvet tanul és miért gondolja fontosnak?

Figyelt kérdés

#nyelvtanulás #hazánk #kis nyelvek #nagy nyelvek #fontos nyelvek
2018. jan. 4. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy nyelv megtanulása rengeteg idő és energia (és némi pénz is), azt tanuld, ami iránt érzel motivációt!

Én pl. az angol után németet tanultam, meg is tanultam rendesen, de soha nem használom, és mire megtanultam a nyelvet, szép lassan mindent megutáltam vele kapcsolatban!

Most olaszul tanulok - ész érvek szerint akkor már érdemesebb lett volna spanyolt tanulni, de az olasz nyelv és kultúra és táj vonz, a spanyol meg nem.

2018. jan. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Èn oroszul tanultam középiskolàban, eddig egy percet sem hasznàltam.

Szerintem èrdemesebb a nagyobb nyelvek közül vàlasztani (és jól tudni), utàna ha nagyon szüksèges, könnyebb egy új, kis nyelvet megtanulni.

2018. jan. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
cseh
2018. jan. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

francia, francia, francia

az unió állandó és legfontosabb nyelve az angol után.

frankofónia több mint fél száz országot egyesít világszerte (lásd: wikipédia)

a francia az egyetlen olyan nyelv az angolon kívül, amit mind az 5 földrészen beszélnek.

a franciának presztízse van, tipikusan az a nyelv, amire az emberek elismerően és némileg irigykedve csettintenek, ha beszéled (saját tapasztalat)


Magyarországon kb. 13% beszél franciául. szóval ezzel könnyen jutsz álláshoz, mert a magyarok többsége csak angolul és németül tanul.

sok az olaszos is... a francia ezért külön kuriózum, ha mellette angolul remekül beszélsz, nyert ügyed van.


nehezebb, mint az olasz vagy a spanyol, de ha megtanulod, többet is nyersz vele.


nézd meg, hány országban beszélik, nézd meg, milyen sokfelé kinyitja a világot.


és hát gyönyörű, szexi, különleges nyelv.

2018. jan. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én angol után szintén németet tanultam, megcsináltam belőle a középfokot, de ennyi. Biztos valaki imádja, de idegbajt kapok tőle személy szerint. Olaszul és szlovákul vagy csehül szeretnék megtanulni. Nem a leghasznosabb nyelvek, de ezek a kultúrák, országok, nyelvek tetszenek. Hiába éri most meg kínaiul vagy épp franciául tanulni, nem tetszenek annyira, hogy egy adott szinten túl véres veríték nélkül tovább fejlődjek. (Pedig se a cseh, se a szlovák nem a legegyszerűbb)


Szerintem hallgass YouTube-on anyanyelvi beszélőket (angolul rákeresel millió vlogger vagy épp oktató videó lesz bármelyik nyelvből), illetve gondolkodj, hogy melyik kultúra vonz. Ezek segítik a befogadást. Pl imádom az olasz ételeket vagy odáig vagyok a csehországi (főleg prágai) építészetért. Ezek a kulturális kapaszkodók segítik a tanulást.

2018. febr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én németes vagyok, és az angolt utálom. Van vizsgám mindkettőből. Logikus, hogy azért az angol az kell. Kelet-Magyarországon élek, nekem javasolták pár éve, hogy tanuljak románul (jobban kapok majd munkát), de nem volt kedvem, nem tetszett. Álláshirdetésekben látom, hogy keresnek román, cseh, szlovák nyelvtudással embert, de akár skandináv nyelvekkel is. Multiknál el lehet vele helyezkedni (ez a back-office vagy mi, sose tudtam rendesen). Lényeg, hogy szerintem a két nagy nyelv az angol, német, és valamilyen "kis" nyelvet válassz mellé, ami tetszik. (Kényszerből nehéz tanulni). Ha tetszik, akkor inkább környező országok nyelve közül valamit. Amit még tanultam, vagy szeretnék tanulni azt nem munka miatt, hanem mert tetszik, ill. olaszul is tanultam, a foci és a csapatom miatt :).
2018. ápr. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

román

ld. Dacia Picasso

2018. ápr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatból a nagy nyelveket javaslom. A versenyképességünket 65-67 éves korunkig meg kell tartani,és a nyelvtudást tartom az egyik eszköznek.


Angolul, németül, olaszul és franciául beszélek. Ezek azok a nyelvek, amikkel multinacionális cégeknél nagyobb esélyünk van pályázni, plusz a svájci székhelyű cégeknél a felsorolt nyelvek közül kettő igen nagy versenyelőnyt jelent a karrierépítés későbbi szakaszában.


Angolt leszámítva az alábbi nyelvek a legmeghatározóbbak számomra:


1. NÉMET: Angol után még mindig a második legkeresettebb nyelv itthon. Sok német érdekeltségű cég is van jelen. Nekem sokat segített a nemzetközi kapcsolatok kialakításánál, ahol az osztrák és német érdekeltségek domináltak. (10 éve tanulom, jelenleg felső fokon beszélem.)


2. FRANCIA: Kifejezetten multinacionális cégeknél hasznos, ahol az európai központ valamelyik francia ajkú svájci városban van, mint Genf vagy Bázel. Hasznát abban látom, hogy olyan cégeknél, ahol a franciák aránya magas, eredményesebben lehet érvényesülni. Egyszerűbb levelek megírásával kezdtem, ma már beszélem is a nyelvet. (2 éve tanulom, jelenleg középfokú szinten beszélem - telefonos konferenciákon még vissza kell váltani angolra vagy németre.)


3. OLASZ: A kultúrát mindig is szerettem. Az első két főnököm olasz volt. Az angolon kívül mást nem beszéltek, és ahogy lehetőségük volt anyanyelvükön kommunikáltak. (6 éve tanulom, jelenleg felső fokú szinten beszélem.)


4. OROSZ: Sok cég a keleti piacok felé fordul. Nagyon hasznos nyelvnek bizonyul, de sajnos beletört a bicskám: Az ABC nem gond és a szavak is könnyen tanulhatóak. A gond az egyes esetek egyeztetésében rejlett, amire nem állt rá az agyam.


Remélem, segített a válasz.

2018. jún. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 Én még oroszt tanultam általánosban, ezért nincs kedvem felnőttként hozzá, bár a suliban szerettem. Ma már nehezen olvasom, és ugye, mivel az általános iskolai szint kimerült a minimumszintű tudásnál nem is értem. (6 vagyok). Feléd pedig elismerésem.
2018. jún. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!