Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet az anyanyelvet...

Hogy lehet az anyanyelvet kihagyni a nyelvtanulasbol?

Figyelt kérdés
2019. okt. 8. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Sehogy. Eleve az anyanyelvhez viszonyítod az idegen nyelvet tanuláskor.
2019. okt. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Úgy, hogy nem tanulsz meg beszélni.

Ha nincs anyanyelved, akkor nincs lehetőséged idegennyelvet tanulni sem!

.

Te magyar anyanyelvű vagy, de ha külföldre mész, akkor ott idegen nyelven fogsz beszélni - az ottaniaknak.

2019. okt. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De miert nem lehet valamilyen alternativaval ugy elkezdeni a nyelvet mint gyerekkent?
2019. okt. 8. 11:50
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

"De miert nem lehet valamilyen alternativaval ugy elkezdeni a nyelvet mint gyerekkent?"

Mondjuk mert sokszor annyi ideig tartana így... Arról nem is beszélve, miből fizetnéd meg hogy valakik nem alkalmanként pár órát tanítanának, hanem 0-24-ben foglalkoznának veled mint valami kisgyerekkel?

2019. okt. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

beszeljangolul.com 0% magyar 100% angol módszerrel tanítanak

nem lassabb ez a módszer, sőt..

de itt is bele kell tenni az időt és az energiát

2019. okt. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Jó tanár/tananyag kell hozzá. Jilly Viktorról például csodálkozva állapították meg az alsósai, amikor meglátták egy másik tanárral magyarul beszélni, hogy TUD MAGYARUL - mert addig csak angolul hallották beszélni. Itt egy órája még az iskoalköpenyes távoli múltból: https://www.youtube.com/watch?v=Y_7F59gqI7A


Én tíz évig totál hiábavalóan tanultam oroszul, 8 évig meg németül. aztán az angol meg csak "rámragadt". Utóbb jöttem rá, hogy a magyar kihagyása miatt volt sokkal egyszerűbb, nem azért, mert az angol könnyű nyelv. Kezdődött egy angol kollégával, aki nem tudott magyarul, ez után olyan oktatóanyagokat találtam, amikben nem volt magyar szó. (Ezek még a 3.1-es windowsra készültek, így ma már nem relevánsak.) Utána már a nyelviskolákban a Headway-re alapozott tanulás is angolul ment.

A mai lehetőségek közül őt javaslom: [link]

2019. okt. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy angol anyanyelvűektől tanulsz. Angol anyanyelvű tanár, angol weboldal, applikáció.
2019. okt. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A Cseh-módszer nem használja az anyanyelvet, és tankönyvek sincsenek. Bár nem tudom, ki tanít így például angolt. Az eszperantó nyelv tanításában ismert módszer.

[link]

2019. okt. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!