Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Általános 3. -tól kezdve...

Lyon kérdése:

Általános 3. -tól kezdve középiskola érettségéig németet tanultam, de nagyon nem szerettem. Aztán kihagytam 2 évet nyelvtanulásból, most pedig felvettek fősulira és nem tudom mittévő legyek?

Figyelt kérdés
A németet utálom meg amúgy sem tudok sokat belőle. Angolra gondoltam, viszont abból teljesen kezdő lennék. Tehát ha elkezdeném mostanság, 4 évem lenne, hogy lerakjam a középfokút a diplomához. Szerintetek? Vagy esetleg eszperantó?
2010. aug. 30. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Simán leteszed, akár még hamarabb is, ha komolyan veszed, nem halogatod. Angolul úgyis kell tudni. Az eszperantót nem szeretik elfogadni, közel se olyan hasznos, mint az angol, és az azért nem igaz, hogy egy hónap alatt meg lehet tanulni.
2010. aug. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Hát ezt elkúrtad!

nyelvet nem szabad otthagyni! ennyit ért több év tanulásod...

de ha télleg nagy utálod akkor kezd el az angolt, az könnyebb, de még így is sokat kellesz tanulnod, 4 év nem sok. Németből lehet könnyebben összejönne ennyi idő alatt.. :(

2010. aug. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne ijedj meg a 39%-os faragatlan és kioktató válaszától, kényelmesen meglesz az angol 4 év alatt!
2010. aug. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!