Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok, hogy érdemes...

Mit gondoltok, hogy érdemes még nyelvvizsgára készülni?

Figyelt kérdés
Német B2-re készülök.Tanárnál feladatsorokat csinálunk,eddig mindrgyiken átmentem,de volt,amin épp átcsúsztam.Szóbelire meg témákat tanulok.Mégis úgy érzem,hogy ez kevés,bizonytalan vagyok a tudásomban.Még nem mostanában lesz a nyelvvizsga,de január-március környékén már el szeretnék menni.Mit ajánlotok,még mit csináljak ezen kívül? Ti hogy készültetek nyelvvizsgára?

2019. okt. 12. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is most készülök német B2-re, januárban tervezek menni.

Nézz videókat/hallgass zenéket mert a hallott szövegértésben ez segít.

+ ne csak témákat tanulj, ténylegessen próbálj beszélgetni a tanároddal németül.

Nekem is bizonytalan a tudásom, de gondolom ez nem nyugtat meg :D

2019. okt. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én még újságcikkeket olvasnék az adott témákban. Nem kell szó szerint bemagolni őket, csak segítenek, hogy jobban ráláss a témákra. (És a nyelvtant is látod használatban).
2019. okt. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!