Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme alapfokú nyelvvizs...

Van értelme alapfokú nyelvvizsgát tenni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel van egy nyelv, amit nem kedvelek különösebben, de alapvető szinten tudok társalogni. Ha nem tervezek vele később, megéri letenni egy papírt róla, és megemlíteni az önéletrajzban? Érdekel egyáltalán ma már valakit, ha alapfokon sajátítottam el egy nyelvet? (Nem angolra, németre gondolok, hanem valami különlegesebb nyelvre.)
2010. júl. 16. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem nem erdemes, oneletrajzba nyelvvizsga nelkul is beirhatod, hogy vmennyire beszeled azt a nyelvet. kesobb pedig, ha meggondolod magad, es megis tovabb akarsz vele foglalkozni, csinalsz inkabb egy kozepfokut.
2010. júl. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Alapfokúnak semmi értelme. Miért nem egyből középre mész? Szánsz rá fél évet, egy magántanár rendesen felkészít, aztán van egy bárhova alkalms papírod róla, hogy igen, tényleg beszélem ezt a nyelvet.
2010. júl. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van értelme. Önéletrajzban is jól mutat. Ha kézbe vennék két önéletrajzot, ami tegyük fel nagyon hasonló lenne, de az egyikben benne van h az illetőnek alapfokúja van mondjuk koreai nyelvből, akkor őt hívnám interjúra. Lehet, hogy a munkának köze nincs a koreai nyelvhez, de ettől az információtól máris különleges lett a jelölt, kitűnt a tömegből. És ugyebár mi a cél az önéletrajzzal? Az, hogy felkeltsük magunkra a figyelmet.

Bár az biztos, hogy nem működne ez minden munkáltatónál, de hiszem, hogy van akinél igen. Nem mellesleg ha több nyelvvizsga is van, akkor is jól néz ki köztük egy ,,nem olyan menő" nyelv.

Szerintem mindenképp érdemes, ha a kérdező rászánja a nyelvvizsga díját.

2010. júl. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha én munkáltató lennék, és azt látnám a jelentkező önéletrajzában, hogy "alapfokú nyelvvizsga", az olyan, mintha ott se lenne, mintha csak annyit írt volna, hogy "egy kicsit beszéli". Ha nekem nyelvtudással rendelkező dolgozó kell, akkor már minimum középfokú.

Saját magadnak ösztönzésre nagyon is jó lehet, mert minden sikeres vizsga egy jó élmény és önbizalmat ad, de egyébként az alapfokú nyelvtudás szinte csak "el tud nyögni valamit a nyelven".

Én elég gyorsan tanulok nyelvet, mivel van hozzá érzékem, így nem tudom biztosan, hogy hol végződik az alap és kezdődik a közép, ezért ha tévedtem, akkor bocsánat.

De annyira nem vészes az a középszint. Az alapfok már megvan, tehát nem idegen, nem kell félni a középtől csak készülni kell rá. Én is javaslom, hogy ha van lehetőséged, akkor készülj és próbáld meg letenni. Az sem baj, ha nem sikerül elsőre. Nem szabad feladni. Manapság KELL a nyelvtudás.

2010. júl. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van értelme.. Én most voltam szóbeli francia középfokún (írásbeli már megvan). Kb. 10-en tettünk vizsgát ezen a szinten és 2-en alapfokon, és mondta az egyikük, hogy neki már van középfokú nyelvvizsgája angolból, de amellé minimum kell még egy alapfokú, hogy befejezhesse a doktori képzést. (Lássuk be, ha elfogadják ezt is, minek várna még fél évet vele, mert a doktori fokozat megszerzése után is felkészülhet a középfokúra.)
2013. márc. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!