Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Úgy megtudok tanulni angolul,...

Úgy megtudok tanulni angolul, hogy a Magyar nyelvtannal egyáltalán nem vagyok tisztában?

Figyelt kérdés

Sok könyvet megnéztem, de egyszerűen olyan dolgokról ír amiről a magyarban sem tudom egyáltalán,hogy mit jelent....

"Angol nyelben a mondat állítmánya mindig ige."

Ez csak egy példa azt se tudom mi az az állítmány ...de számos ilyen példát hozhatnék, így teljesen esélytelen angolul tanuljak?


2019. okt. 15. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem igen. Én sem tudok sok mindent, hogy mi miért hogy van, de ha egyszer megtanulod, hogy hogyan építsd fel a mondatokat akkor nem kell megtanulnod mi az állítmány és a többi hülyeséget.
2019. okt. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Hát... nem esélytelen, de elég nehéz dolgod lesz, ha magyarban sem tudod. És a mondatelemzés még nem is a legnehezebb. Bocsi a kérdésért, de hanyadikos vagy? Tanultátok már magyarból az alany, állítmányt?
2019. okt. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Van érettségim... 23 éves vagyok, de soha nem érdekelt a nyelvtant, nem voltak vele terveim így a minimumszintet teljesítettem
2019. okt. 15. 17:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Sok olyan módszer van, ami nem a nyelvtanra épül. Elvégre magyarul is megtanultál nyelvtan nélkül :)

Nézz filmet, hallgass zenét, memorizálj kész mondatokat, keress alkalmat, amikor angolul tudsz beszélni. Az egyik külföldi ismerősöm úgy tanult meg magyarul, hogy soha életében nem volt nyelvtanórája, sőt, a helyesírása is borzalmas, viszont közel hibátlanul beszél.

2019. okt. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát csak sokkal k* (vagy k* sokkal? :D ) nehezebb. Egy magyarázó mondat helyett 70 példából vagy leszűri ugyanazt a mondanivalót, vagy még mindig nem.

Ki tanult meg magyarul felsőfokon iskola nélkül? Egyes néprétegek még csak nem is beszélnek erőfeszítés nélkül. Tudatosan formálják a szótagokat. A művelt (értsd: tanult) ember meg eszközként használja a beszédet, nem célként.

Egy felsőfok közeli nyelvtudáshoz kb 20 (magyar) nyelvtani szakszó ismerete kell, elég hozzá egy 30 perces wiki, oszt aki abból nem érti meg, hogy az Úr ír. mondatban szófajokat tekintve melyik a főnév és melyik az ige, illetve mondattanilag melyik az alany, melyik az állítmány, az kevés reménnyel fog nekiállni angolt tanulni, mert ahhoz is kell elvonatkoztató képesség. Például, mi az a személyi igazolvány? Ésígytovább.


őszinte legyek, én mélyen lenézem azt, aki tudatosan buta akar lenni, mint például itt a kijelentés, hogy márpedig én nem tudom, mi az az állítmány, és szeretném, ha így is maradna, sőt, minden nap egyre kevesebbet szeretnék tudni.

2019. okt. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sőt, így talán még jobban is. A nyelvtanozós tanulás nem működik. A nyelvtani szabályok használatát is leginkább a minták/sámák gyakorlásával lehet megtanulni. Egy példa: https://www.youtube.com/watch?v=O14UabVlkPM
2019. okt. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!