Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » LanguageCert nyelvvizsga...

LanguageCert nyelvvizsga vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Könnyű teljesíteni? Elég ha a meg vett könyvben a feladatokat megcsinálom? Mire érdemes oda figyelni?

B2-es angol nyelvvizst szeretnék tenni ebből a fajtából mivel helyben van és nem kell utazgatnom máshova.



2019. okt. 27. 16:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Én c1-en voltam, a listening és a reading tényleg elég egyszerű, de engem a szóbelin nagyon nagyon lepontoztak: 41 százalék lett, egy hónap múlva kb. ugyanolyan tudással 69 százalékot szereztem a Telcen. Szóval annyira nem ajánlom kivéve ha nagyon jól beszélsz, mert a reading és a listening könnyebb (mert kétszer hallgatod, bár b2-n ez a legtöbb nyelvvizsgán így van) A vizsgáztató egyébként nagyon kedves volt, de nem ő pontoz.
2019. okt. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
És 50%-ot kell teljesíteni minden részen. Ami sokat számít, nekem is hiába lett 86% a listeningem, és 41 a speakingem, nem volt érvényes sajnos.
2019. okt. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat eddig 🤗

Mindenképp az írásbelit akarom megcsinálni először és a szóbelit hagynám későbbre, mert még nem találtam olyan tanárt vagy ismerőst akivel gyakorolhatnám a beszédet. 😊

2019. okt. 27. 17:07
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló ugye C1-en volt ami nehezebb sokkal. Viszont B2 könnyebb ne aggódj! Szerintem ha esetleg megvennéd az 1000 kérdések és válaszok könyvet abból tudsz fejlődni. Én most megyek decemberben b2re😁 nekem csak az idő korláttal van bajom:/
2019. okt. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Milyen időkorlátra gondolsz?

Én most voltam a legutolsó vizsgaalkalmon komplex B2-on. Minden nagyon hasonló,mint a felkészítő könyvben és a nehézsége is kb. annak megfelelő, vagy talán kicsit könnyebb is. A pontokról még nem tudok szólni mert nincs eredményem. Vegyes dolgokat hallottam róla. Bár ha a mintavideokat nézem, akkor a leggyengébb 59%-os vizsgázó nagyon alap szokinccsel a feladat többszöri felreertelmezesevel is átment, akkor elvileg nekem is sikerült... De mivel a writing meg a speaking némileg szubjektív,sose lehet tudni

2019. okt. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondoltam, hogy a 4 olvasott rész és a két fogalmazás 130 percben kevés, én nem tudok elsőre rögtön fogalmazást írni és így muszáj piszkozatot csinálnom amit átmásolok a teszt lapra, lemértem. A rövidebb fogalmazás 7 perc kb, a másik 10 perc kb így ki tudják olvasni az írásomat. Majd erre keresek majd valami megoldást hogy időt nyerjek.
2019. okt. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Én pár hónapja vizsgáztam C1 szinten. Nekem nagyon korrektnek tűnt a mintafeladatok alapján, alapvetően nem ért semmi meglepetés. Szóbeli része a vizsgámnak meglett, listening, reading szerintem könnyű volt, mindkettő 90% felett lett. Speaking-en sem volt baj, mert dumálni azt tudok. :D Na de nekem a writingomat annyira lepontozták... főleg a nyelvtant és a szókincset, amit nem is értek hiszen törekedtem a szép megfogalmazásra, át is néztem miután befejeztem. 34% lett, meg is lepődtem.


Ajánlom egyébként a Színes kérdések és válaszok c. könyvet, B2 és C1 szinten is beszerezhető, abból készülj a szóbelire, meg persze a feladatokat csináld meg.

2019. okt. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Így értem már az idő korlátot. Origon nagyon sok idő van rá, esetleg próbáld azt.

Hát ez kicsit rosszul hangzik, hogy 90% reading,aztán 34% writing. Ezért is írtam, hogy eredmény után mondok véleményt. Sokra megyünk vele,ha a listening/reading könnyű,ha a masik kettőt igyekeznek lepontozni :(

2019. okt. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Én B2 szinten a Languagecert és Pannon között vaciláltam.


Pannon esetén 60 % kell összesen, de minden egyes készségnél minimum 40 %

szótár csak wrtitingnál használható

3 reading feladat, a behelyettesítgetősben 3 nem kellő lehetőség van, 2 writing

50 perc reading után a feladatlapot be kell adni, 65 perc marad a 2 writingra = 115 perc összesen


Languagecert esetén 50 % kell összesen, minden egyes készség minimum 40 %

szótár az egész írásbeli vizsga alatt használható

4 reading feladat (tehát a pannonhoz képest 1-el több), viszont a kiegészítősben csak 1 nem kellő lehetőség van.

130 perc van rá



Mivel az utóbbi időben csak panaszt hallottam az LC-re így Pannont választottam, majd novemberben megyek... de én is örülök minden LC vagy más véleménynek is

2019. okt. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

8#

A LC-nél a minimum is 50%. Ennyiben másabb a többitől.

2019. okt. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!