Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem sikerül megtanulnom...

Nem sikerül megtanulnom angolul, akkor melyik nyelv lenne az ideális nekem, amit 1 év alatt meglehet tanulni középfoku nyelvvizsgához?

Figyelt kérdés
2010. júl. 17. 19:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
A főbb újlatin nyelvek a román, olasz, francia, spanyol, portugál.
2010. júl. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Septimius válasza:
Eszperantó esetleg?
2010. júl. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értem, miért mondják az angolra, hogy annyira egyszerű. Nincsen benne semmi logika..." – Ezt úgy szeretem. Nincs benne logika. Számtalan esetben a magyarban sincs. Megtanultuk? Megtanultuk. Zavar a logikátlansága? Egyáltalán nem.


A világ összes nyelvében lehet találni logikátlanságot, hacsak nem mesterséges nyelvről van szó.


Szóval a logikával ne példálózzunk.

2010. júl. 18. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
49%
viszont a latin nyelvek és az angol között nagyon sok a hasonlóság...ha az angollal nem sikerült összebarátkoznod, akkor mihez kezdenél ezekkel? Tanuld azt az angolt, olvass sokat angolul, nézz filmet, hallgass rádiót. Ne a szavak magolásával vagy a nyelvtannal törődj egy kis ideig, hidd el, sokkal könnyebb lesz.
2010. júl. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A szavakat nem elég egyszer megtanulni, rendszeresen vissza kell nézni rájuk. Szólistához ajánlom a 1000 questions, 1000 answers könyvet. Itt szövegkörnyezetben is viszont láthatod a szavakat.

Az eszperantót, lovárit már nem nagyon fogadják el. Érdemes megpróbálkozni a magyar jelnyelvvel, amihez a SINOSZ tanfolyamokat is szervez.

2010. júl. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Deezy válasza:
Latinul már csak azok tanulnak akik mondjuk Természetet tanulnak....vagy ilyesmi...amúgy már nem használha senki ha jól tudom
2010. okt. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Katolikus iskolákban is tanítanak latint... egyre több helyen...
2012. aug. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
latint tanulok mert kötelező (nem katolikus suli) és nagyon nehéz, főleg mert latinnal már sehol sem találkozunk a latinórán kívül, és a tanárt is megkérdeztük, hogy mikor tudunk majd úgy mondatot magunktól összerakni mint az angolban, és mondta, hogy valószínüleg soha..
2013. jún. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Szia, a kérdésedre a válaszom röviden: "attól függ".

Bővebben:-milyen gyakran foglalkoznál a tanulni kívánt nyelvvel(heti hány napot, napi hány órát)

-lenne-e tanárod, vagy magadtól tanulnál

-milyen lenne a tananyagod(hivatalos nyelvkönyv, vagy összebóglizott netes anyag)

-milyen a motivációd(érdekel-e az adott nyelv, és mennyire vagy képes szívvel lélekkel foglalkozni vele)

-milyen a tanulási módszered(gyenge-közepes-erős)


Egyik nyelv se könnyű, ha nem saját motivációból, saját lelkesedéssel tanulod. Legfontosabb a motiváltság. Ha ez meg van, akkor tudom ajánlani, mint "könnyű" nyelv a spanyolt.Én 2 évet tanultam.

-Heti 3*2 óra tanulással(1óra=60perc)+heti 1 óra spanyoltanárral

-hivatalos spanyolnyelvkönyvből

-megfelelő motiváltság mellett

-a tanulási módszer nagyon relatív, hogy ki mit ért jó,közepes, gyenge alatt, de tegyük fel, hogy a hetente vett tananyagnak a megadott tanulási idő mellett a legfontosabb részei megmaradnak.


Emellett halgass sok külfüldi -zenét,-műsort.

2016. máj. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!