Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elvégezhető egy nyelvszak...

Elvégezhető egy nyelvszak egyetemen, ha nincs kifejezetten jó nyelvérzékem?

Figyelt kérdés
Hollandot szeretnék, mindenki együtt kezdi el tanulni. Németből van középfokúm, de inkább szerencsével lett meg.
2019. nov. 11. 23:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
14%
Ha van annyira jó a nyelvérzéked, hogy felvesznek arra a nyelvszakra, amit el akarsz végezni, akkor miért ne lehetne elvégezhető?
2019. nov. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
16%

"mindenki együtt kezdi el tanulni. "

Ezt nem értem... kikről beszélsz?


A nyelvszak bűfészak, szóval nem fogsz nagyon szenvedni :) simán elvégezhető... lesz egy rakás szabadidőd is még, ne aggódj.


Aki egy nyelvszakon kibukik az ostoba mint a föld, de az egyetemre se járjon.

2019. nov. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
22%

Olyan nincs, hogy valakinek "nincs nyelverzeke". Ez a magyar, magukat nyelvtanarnak nevezo idiotak kitalacioja.

A vilag fejlettebb reszein nem is ertik ezt a kifejezest.

Rossz nyelvtanarok vannak, rossz modszertannal, alapveto pedagogiai ismeretek es erzekek nelkul.

Kizarolag rajtad mulik!

2019. nov. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

#3 ez egy oltári nagy baromság.

Ugyan úgy, mint ahogy logikai készség is létezik, létezik nyelvérték is.

Soha életemben nem tanultam matekot, mégis versenyeket nyertem és gond nélkül egyetemet is elvégeztem az összes matekos tárgyat tanulás nélkül, úgy hogy csak az előadásokat meghallgattam. (és nem büfé szak, sokan tanulva is szenvedtek)


Viszont valami miatt a nyelv tanulás iszonyú nehezen megy. Magyar nyelven is vannak gondjaim. Baromi lassan olvasok, kegyetlen sok gyakorlás van benne, hogy valamennyire helyesen tudjak írni. Iszonyú sok időt áldoztam nyelv tanulásra is, különórák, nagyon jó gimis tanárom volt alapból. 8évig tanultam németül és nem jutottam el egy nyelvvizsgáig.

Egyszerüen amikor már közel álltam hozzá sem tudott ráállni az agyam, folyton gondolkozom kellett mindenen, nem tudtam olyan gyorsan a szavak jelentését, mint kéne, ezért a hallott anyagból szövegértés nehezen ment mindig stb.

Komolyan rengeteget gyakoroltam, foglalkoztam vele, nagyon jó tanárokkal..


Bizony létezik nyelvérzék, logikai érzék is. Nem tudom mi ebben a fura..


Volt osztálytársam, akinek meg néhány dolgot elég volt egyszer elmondani németből és legközelebb már teljesen természetesen úgy használta, meg sosem tanult szavakat, amit 2-3x kiszotárazott azt megjegyezte stb.

Neki viszont akárhogy magyarázzam egy egy matekos dolgot egyszerüen nem tudott ráállni az agya..


Mások vagyunk. Értsd meg.

2019. nov. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Es miert szeretnel holland szakra menni?
2019. nov. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
Örülök, hogy még mindig van, akinél beakadt a büfészak lemez és ez az értelmi szintje. Én jól keresek a "büfés" diplomámmmal. ;)
2019. nov. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%

"A nyelvszak bűfészak, szóval nem fogsz nagyon szenvedni :) simán elvégezhető... lesz egy rakás szabadidőd is még, ne aggódj."


Ezt azok szokták írni, akiknek semmi köze a BTK-s szakok egyikéhez sem, csak az lakótársából/mások elmondásaiból indul ki.


Néderlandisztikás vagyok az ELTE-n.

A nyelvgyakorlaton a legelejéről kezdjük a nyelvet, de nagy tempóban haladunk.

Mellette grammatika, amin nyelvtannal foglalkozunk.

Nyelvtudomány, irodalomtudomány, kultúrtörténet.

Ezekre mindegyikre érdemes készülni, mert 3,5-ös átlaggal önköltségesre tesznek.

És nem. Nem egyszerűek. Pl. egy beadandó 300 szavas, de ha értelmezhetetlen, akkor 1-es értékelés.

Ebből 3+1-et osztályoznak összesen, de 30-at kell megcsinálni.

Mindegyikhez egy könyvet is el kell olvasni.


Ezek mind kitölték a szabadiőnket.

Legalábbis azokét, akik lekiismeretesen készülnek és nem szeretnének kibukni.

Van egyébként olyan, aki nagyon lazán veszi a szakot, szär is benne.

Nyelvgyak 1.-et elbukja, nem mehet nyelvgyak 2.-re aztán alapvizsgára sem, tehát egy évet csúszik.


Nem olyan egyszerű, egyáltalán.


3. félévtől az adott nyelven(C1 szinten) folyik az oktatás.

Iszonsat nehéz, ráadásul így nyelvészetet és irodalmat hallgatni.. büfészak.. persze..


Ráadásul SSC-ben, call centerekben, service deskekben az ilyen diplomával 280-300 nettót lehet keresni Budapesten.

2019. nov. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
18%

#7,."call centerekben, service deskekben az ilyen diplomával 280-300 nettót lehet keresni Budapesten."


Az a leghitványabb munkakör kb. Nehogy már ez legyen a csúcs. Ismerősöm csinálta és belehalt kb... aztán ki akarták őket rúgni, mert egy automata program miatt megszűnt 20 állás 😃

2019. nov. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%

Lehetsz nyelvtanár is vele.

De a legtöbben tovább mennek mesterre.

Van, aki az alapszak alatt megcsinál egy foszkot vagy pár tárgyat és megy gazdasági mesterre.


Amúgy meg neked mi a bajod?


A kérdés egyáltalán nem erre vonatkozott, csak idejöttél kiélni a bereges kisebbségi komplexusod.

Szánalmas vagy.

Köpj fel és állj alá.

2019. nov. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
7%

Nagyon is fontos kérdés, hogy mi a rossebért akar valaki holland nyelvszakot tanulni, ha amúgy még a nyelvérzéke is rossz.


Helyes bíztassátok csak...

2019. nov. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!