Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol szorend, mi a szabaly?

Angol szorend, mi a szabaly?

Figyelt kérdés

A tanarom azt mondta, alany+allitmany+hatarozok.

De en megis latok olyan mondatot, hogy 'Here is my book' akkor ez most hibas? Vagy ez kisse szlenges?



2019. nov. 12. 20:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Itt a könyv nem alany, hanem tárgy.
2019. nov. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Ha azt mondanád, hogy: "My book is here." Akkor a könyv lenne az alany. Így érted a különbséget, vagy keressek valami oldalt ami elmagyarázza?
2019. nov. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De a here is my book-nal a here az idohatarozo, akkor az kerulhet elore is?
2019. nov. 12. 20:11
 4/12 A kérdező kommentje:
**helyhatarozo, bocsi
2019. nov. 12. 20:11
 5/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, bár lehet hibásan régóta nem néztem nyelvtani szabályokat. Hogy a határozok bárhol álhatnak a nyelven belül, ha jól tudom a határozokon belül van szabály, hogy most tágabb-kisebb időpont vagy helynek van sorrendje.
2019. nov. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A tanárod rettentően leegyszerűsítette.
2019. nov. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

Jaj istenem, 1-es, én azt hiszem, a gyakorikérdések történetének legnagyobb hülyeségét írtad le! Menjél már vissza az általános iskola 3. osztályába, és kérdezd már meg a tanító néniktől vagy Pistikétől, hogy mi a tárgy kérdése!

Kérdező, akadnak azért ettől a sablontól eltérő szerkezetek, kiemelések, de alapnak attól még ez nagyon jó. Csak nem kell mereven nézni egy nyelvet, mert ez nem matematika. Például érzelmi töltet is lehet benne.

2019. nov. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kezdeni tanulni az angolt jó úgy, ahogy a tanárod mondta.

Aztán majd később jön elő az, hogy a határozók lehetnek elöl, középen, hátul.

És még később jön elő a fordított szórend (mert itt az is van).


De biztosan meg lehetne úgy is oldani, hogy az első leckéhez adnak egy 300-800 oldalas könyvet, hogy ez meg itt a nyelvtan az angolhoz, következő alkalomra vágd be. :)

2019. nov. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor ez a mondat mist helyes? Mennyire formális?
2019. nov. 13. 14:50
 10/12 anonim ***** válasza:
Helyes, és nem szempont nála, hogy formális vagy sem.
2019. nov. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!