Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez az angol mondat?

Mit jelent ez az angol mondat?

Figyelt kérdés

Különösen az "I ever could traipsing around backpacking" mondatrész érdekelne. Előre is köszönöm a válaszokat!



I’ve learned more about people and life doing this than I ever could traipsing around backpacking. The project finishes at the end of the European Year of Volunteering, but I’ve been asked to come back and, if all goes according to plan, I’ll come over in my summer holidays next year.



Több mindent megtanultam az emberekről és az életükről, amíg ezt csináltam, minthogy ..............

A program befejeződött az Európai Önkéntesség Évének végén, de megkértek, hogy jöjjek vissza, és ha minden a terv szerint alakul, visszajövök a jövő évi nyári szünetben.



2019. nov. 26. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
traipsing around - battyogni/futkarozni ossze-vissza/le-fel
2019. nov. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 chtt ***** válasza:
88%

Meg kóvályog, bolyong, cselleng ;) - de ettől persze még nem tudom szépen betenni a mondatba :(

Esetleg:

Mialatt ezt csináltam, többet tudtam meg az emberekről és az életükről, mint amennyit valaha is képes lettem volna hátizsákkal kóborolva. A program befejeződik az Önkéntesség Európai Évének végén, de megkértek, hogy jöjjek vissza, és ha minden a terv szerint halad/megy/alakul, jövőre, a nyári szünetben eljövök.

2019. nov. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

talán:

mintha hátizsákkal (autó nélkül, stoppal és egyéb módokon) bejártam volna.

2019. nov. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Itt a "traipsing around" utazást jelent, a "backpacking" pedig hátizsákos turizmust.


Körülírva úgy mész valahova nyaralni, hogy jól megpakolsz egy nagy hátizsákot és olcsó közlekedési eszközzel, olcsó helyeken szállsz meg stb. Fogalmazd meg szépen magyarul, és jó lesz :D

2019. nov. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

tobbet tudtam meg/tanultam az emberekrol es az eletrol, nem az eletukrol.

About life, not their lives.

2019. nov. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 chtt ***** válasza:
100%
#5.-nek igazsága vagyon, bocs a félrefordításért. :(
2019. nov. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. nov. 29. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!