Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Napi 100 angol szót meglehet...

Napi 100 angol szót meglehet tanulni 10-15 napon keresztül úgy, hogy 1-2 hónap múlva is tudjam őket?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen technikával?

2019. dec. 6. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha időd engedi, meglehet. Azonban ahhoz, hogy az meg is maradjon, időszakonként át kell ismételni. Én személy szerint mindent amit megtanulok a tanulás után 1 órával, 1 nappal, 3 nappal, 1 héttel, 3 héttel és 3 hónnapal átismétlek. Így majdhogynem teljesen biztos, hogy átkerül a hosszútávú memóriámba.
2019. dec. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

krvra nem... egy nyelven az alap társalgáshoz kb 1000 szóra van szükség, 2000 szóval már egész bonyolult dolgokat is el lehet magyarázni.


Ha azt hiszed, hogy meg tudsz tanulni 1000-1500 szót 10-15 nap alatt akkor ahhoz is hülye vagy hogy megértsd mit jelent a nyelv.

2019. dec. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a szókincsedet akarod bővíteni így, akkor végül is be lehet magolni ezeket a szavakat. Az már más kérdés, hogy ettől még nem fogod tudni használni őket, ilyen szempontból igaza van az előző hozzászólónak. De maguknak a szavaknak a megtanulása igazából lehetséges, persze munkát igényel. Csinálj szókártyákat vagy valami, nincsen varázstechnika hanem be kell fektetni az energiát. Az már más kérdés hogy a nyelvnek a szókincs csak egy kis része, és ennek a magolásnak önmagában nincs nagy értelme. Vannak ennél kevésbé unalmas, hatékonyabb módszerek. Én ezt hanyagolnám, kivéve persze ha a tanárod 1000 szóból akar majd egy brutális szódogát íratni, és nagyon kell a jó jegy.
2019. dec. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy adagokat mértél ki magadnak, nem mehetne lassabban? Egy évig napi tíz szót megtanulva, és rendszeresen ismételve lesz 3650 szavas szókincsed.
2019. dec. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

12. osztályba járok és hamarosan csinálni szeretném a nyelvvizsgát. Értem a nyelvet több éve hallgatok angolul youtubot,Netflixet meg minden egyebet, viszont amikor arra kerül a sor, hogy na akkor most én beszéljek sokszor nem jutnak eszembe szavak vagy hogy hogyan fejezzem ki magam.

A nyelvtani résszel nincsen gondom, ezért akarok csak a szókincsre ráfeküdni.

2019. dec. 7. 16:03
 6/11 A kérdező kommentje:
Múltkor pl. nem jutott eszembe, hogy hogyvan a játszótér. Lehet demenciás vagyok :D
2019. dec. 7. 16:04
 7/11 anonim ***** válasza:

Dehogy érted a nyelvet, csak azt hiszed. Hát a képet nézed, az meg rengeteget segít. Próbálj már meg egy eddig ismeretlen filmet a képernyőnek hátat fordítva hallgatni, az érted-e.

Passzív tevékenységgel (olvasás, filmnézés) sosem lehetett a beszédet gyakorolni, Beszédet beszéddel lehet gyakorolni.

2019. dec. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja mondjuk igazad van te látod milyen teszteket írok nem én
2019. dec. 7. 20:44
 9/11 anonim ***** válasza:

"Ja mondjuk igazad van te látod milyen teszteket írok nem én"


Ha a beszéd nem megy, minek irkálsz te tesztet? Az két külön skill. Egy nyelvben mindet egyidejűleg kell fejleszteni, és azt kell a legjobban, amiből a leggyengébb vagy.


1. írás

2. olvasás

3. beszéd

4. hallott szövegértés

5. kiejtés

6. szókincs

7. nyelvtan


A sok hallgatózással fejlődik a szövegértésed, plusz a passzív szókincsed, de a beszéded, a fogalmazásod, a helyesírásod, nyelvtanod nem. A kiejtés összefügg a szövegértéssel. Minél jobban próbálod utánozni az anyanyelvi kiejtését, intonációját, a mondatok hangsúlyát, annál jobban megérted az idegen nyelvet.


Attól, hogy feleletválasztós teszteket töltögetsz ki, nem fejlődik a beszéded.


Jogodban áll nem egyetérteni azokkal a tanácsokkal, amelyeket nyelvtanulásban nálad sokkal tapasztaltabb emberek válaszként leírnak neked, de azt ne várd, hogy azt válaszoljuk, amit te HALLANI SZERETNÉL, hogy megerősítsünk abban, ami nem igaz, csak te vágyakozol rá, hogy úgy legyen.


Ide tanácsért jönnek az emberek, aztán hosszú kommentfolyam után azt látom, hogy addig csűri-csavarja mindenki, hogy a végén kimazsolázza azokat, amelyek egyetértenek vele. De akkor minek jön ide? Hogy becsapja magát?

2019. dec. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem igen maradna meg minden, akkor mi értelme?
2019. dec. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!