Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú nyelvvizsga 3 hónap...

Középfokú nyelvvizsga 3 hónap alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jövő nyáron szeretném letenni a középfokú nyelvvizsgát német nyelvből. Tudnátok tippeket adni, hogy hogyan készüljek fel rá? Sajnos a nyelvtanárom elég pocsék (5.osztályos korom óta nem tanultunk semmit...) és nekünk nincs lehetőségünk külön tanárt fizetni, ezért magamtól kell felkészülnöm-> én már a 2020-as felvételi rendszerben vagyok, azaz nekem muszáj emelteznem egy tantárgyból+ egy középfokút szerezni valamelyik nyelvből. Az angol jobban tetszene (bár azt se tanultam soha), de azért talán németből hamarabb meglenne a nyelvvizsgám. Most leszek 11-es, szóval egy kicsit sürgős lenne ez a nyelvtanulás.:/

Előre köszönöm a válaszokat!



2019. aug. 3. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
18%

És ezt mégis hogy??? 5. osztály óta nem tanultál németet, angol meg sohasem? Ott kezdődik, hogy 2 nyelvet tanulni kötelező, akkor mi volt ez a kettő?

Gondolom itt mindjárt valaki közli, hogy szorgalommal bármi elérhető, stb.

De ha a földön maradnánk, akkor simán és egyszerűen tudok választ adni. 3 hónap alatt 0-ról B2-re? SEHOGY

2019. aug. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Uhm, ez szomorú... a 2. idegennyelvem egyébként olasz, mert 5fő miatt nem indítottak angol nyelvet (ahhoz minimum 12-nek kell lenni és mi, németesek csak 5-en vagyunk, a többieknek angol az első idegennyelve)... Az olasszal meg még inkább nem tudok semmit sem csinálni.😅

Mindegy, azért köszönöm a válaszodat.:)

2019. aug. 3. 15:42
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

1-es, el vagy tévelyedve, nem látsz ki a saját ablakodon túlra! CSak a gimnáziumban kötelező 2 nyelv! És bizony vannak számosan, akik nem oda járnak!

2: Milyen nulláról? 7 éve tanul németet, az alatt még ha nagyon rossz is a tanára, akkor se nulla a szintje!

Kérdező: milyen 3 hónap? 9 hónapod van rá! És mivel muszáj (ha addig l nem törlik), hát nem tudsz mit csinálni, mint levizsgázni! Fogod a korábbi könyveidet, és végigcsinálod, olvasod a szövegeket, szótározol, visszamakogod magadnak a tartalmát, hallgatod a hanganyagot, és ha nem érted, mellé nézed a szövegkönyvet is, majd utána ismét csak hallgatod szövegkönyv nélkül.

Angolul könnyebb, de nyilván németül is lehet filmeket találni, azokat nézd, plusz videókat, esetleg feliratosan és szótározz. A szavakat a quizletbe beírva gyakorolhatod, igaz, hogy angol nyelvű a honlap, de biztos rá lehet jöni a működésére. Regisztrálni kell. A tankönyvek végeztével térj rá a korábbi évek érettségi feladatlapjaira, az B1, de gyakorlásnak, szintemelésnek jó, a megoldókulccsal tudod magad ellenőrizni. Ha már elérsz egy olyan 70-80_ot, válaszd ki, melyik nyelvvizsga tetszik (www. nyak.hu-n ott van az összes típus linkje), és vedd meg annak a felkészítőkönyvét, és csináld végig, szintén megoldókulccsal. A fogalmazások javítására kérd meg a tanárodat, szerintem neki is az az érdeke, hogy sikerüljön a vizsgád, ezért még ha lusta is, legalább néhányat ki fog javítani.

A szóbelihez ajánlott Némethné Hock Ildikó 1000 kérdés 1000 válasz című könyve, azt olvasgasd és próbálj meg te is válaszolni a kérdésekre.

Ez napi több óra munka, de a nyelvtanulás élvezet is lehet.

2019. aug. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12%
3 hónap alatt max. eszperantó. Német nem.
2019. aug. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonymousreview60 ***** válasza:
18%

Ennyi idő (3-9 hónap) alatt egy új nyelv (angol) a 0-ról B2-re, nyelvtanfolyam vagy nyelvtanár nélkül esélytelen. Kivéve az eszperantót.

Egyértelműen a németre kell rámenned. Minden másnap 90 perc tanulás. Közben olvasás, filmek, szótanulás.

2019. aug. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Aktív tanulási órákban érdemes mérni a nyelvtanulás idejét, nem pedig hónapokban.


[link]

2019. aug. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Akárhogy számolom jövő nyárig nem 3 hónap van.


Továbbá, ha te most leszel 11-es, akkor te 2021-ben fogsz egyetemre jelentkezni. Ami azt jelenti, hogy legkésőbb 2021 júliusára (hiánypótlás határideje) kezedben kell lennie a bizonyítványnak. Tehát kb. 2021 április végéig tudod letenni. Vagyis több, mint másfél éved van rá. Annyi idő alatt meg simán össze lehet hozni.

2019. aug. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szeptembertől induk egy 120 órás német tanfolyam, ahol még könyvet és munkafüzetet is adnak. Jelentkeztem, úgyhogy részt fogok venni ebben.:) Remélem sokban fog segíteni.

Egyébként végignéztem egy német nyelvi sorozatot amihez volt felirat (német) és egész jól megértettem.:)

2019. aug. 21. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!