Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon régi (kb 30 éves)...

Nagyon régi (kb 30 éves) középszintű nyelvtudást kb mennyi idő alatt lehet visszahozni?

Figyelt kérdés

Tehát valamikor az akkori középfokú nyelvtudás megvolt. Azóta eltelt 30 év. És ugyebár némileg változott a nyelv is azóta. Persze nem az alap dolgok, de a technika fejlődése ott is hozott be új szavakat.

Így mennyi idő alatt lehetne egy B2 nyelvvizsgát összehozni belőle?



2019. dec. 21. 14:11
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

#10: a cél igazából a nyelvvizsga októberre.

Már régebben is vaciláltam ezen, de végül az angol mellett döntöttem. De valamiért nem haladok vele úgy, mint szeretném.

Az orosz nyelvtana nagyon hasonlít a magyarhoz, azt annak idején szerettem is. Viszont az angol nyelvtanával nem tudok mit kezdeni. Ahogy azzal sem, hogy nem minden szónak egyértelmű a jelentése, hanem van, amikor a szövegkörnyezettől függ.

Az orosszal ilyen problémáim annak idején nem voltak, szerettem, és jól ment. Az angolról viszont idegenkedek valamiért.

Ezért érdekelne, beleférne-e az időmbe az orosz felfrissítése.

De csak akkor vágok bele, ha van reális esély rá addig, úgy hogy napi 2 órát tudok vele maximum foglalkozni. Legfeljebb januárban, és nyáron, hétvégéken fér bele több. Feleslegesen most nem akarok időt beleölni, ez túl nagy luxus lenne most.

Reméltem, hogy volt aki már volt hasonló helyzetben.

2019. dec. 22. 11:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!