Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik 3 nyelvet javasoljátok?

Melyik 3 nyelvet javasoljátok?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy nyelveket szeretnék tanulni, 3 nyelvet szeretnék megtanulni, de azokat nagyon jól, C1 szinten.


Melyik 3 nyelvet tudjátok javasolni, melyek a leghasznosabbak manapság, illetve az is szempont, hogy magyar nyelven legyen elég elérhető anyag hozzá, hogy itthon is tudjak haladni velük.


2019. dec. 23. 09:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Angol, német, spanyol.
2019. dec. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is az angolra és a németre gondoltam, de a spanyol nagyon nem tetszik! Esetleg ahelyett valami más?
2019. dec. 23. 10:43
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Akkor amelyik tetszik, az legyen a 3.
2019. dec. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
1: Miért a spanyol? Ez sosem értettem...
2019. dec. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ezt én sem értem sose, miért hasznos a spanyol...
2019. dec. 23. 12:00
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Angol, német az alap, hogy kell. Én ezek mellé keletit választanék. Oroszt, japánt vagy kínait.
2019. dec. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Azért mondják sokan a spanyolt, mert az angol, a hindi és a mandarin(kínai) után a 4. legtöbb beszélőt számláló nyelv. Több, mint 527 millióan beszélik.


Ettől függetlenül én nem a spanyolt ajánlom neked.

Az angol és a német jó választások, bizonyos helyeken ezek már alapelvárások.

A 3. legyen egy ritka nyelv.

Mondjuk újgörög, lengyel, svéd vagy holland.

Ezek majd álláskeresésnél +pontok lehetnek, esetleg célirányosan is hajthatsz olyan állásokra, ahova feltétel a ritka nyelv.

2019. dec. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Angol, német, ukrán/orosz vagy norvég/finn.
2019. dec. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem én azt, hogy sokan beszélik a spanyolt, de az üzleti életben például nem hinném hogy sok hasznát lehetne venni, legalábbis egy kínainak vagy franciának szerintem több haszna van ebből a szempontból.
2019. dec. 23. 12:27
 10/11 anonim ***** válasza:
31%

#7

Hasznosság szempontjából nem számít, hogy hányan beszélnek egy adott nyelvet, ha azoknak a 80%-a mélyszegénységben élő dél-amerikai, és gazdasági szempontból sincs a toppon Spanyolország sem. Szóval mi hasznod lehet belőle? Kb annyi, mintha megtanulnál hindiül.


Szerintem hacsak nem szeretnél diplomata, tolmács vagy fordító lenni, vagy egy adott országba költözni, avagy nyelvtudásból megélni(pl idegen nyelvet beszélő HR-es), semmi értelme nincs az angolon kívül más nyelvet megtanulni. De ha ragaszkodsz hozzá, akkor a németet és az oroszt javaslom az angol után, esetleg még a kínait vagy arabot.

2019. dec. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!