Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy készültetek fel a nyelvvi...

Hogy készültetek fel a nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Májusban szeretném megpróbálni a német középfokú nyelvvizsgát letenni. Járok magántanárhoz és a nyelvtan már nem okoz gondot, de a szavakat illetően van gond. Minél több kifejezést tanulok vagy szavakat valahogy hirtelen a régiek nem jutnak eszembe. Vagy elrontom a múlt idejét vagy rosszul írom le. Szóval minél több "infó" van a fejembe (nyelvtan,szavak, kifejezések,stb) egyre nagyobb a káosz a fejemben. Ez normális ebben az esetben? Köszönöm a tanácsokat :) És B.U.É.K mindenkinek! :)



2019. dec. 31. 05:00
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Pl gyakori helyett, tanulás.
2019. dec. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tipikus tirpák magyar vagy első válaszoló, de azért neked is BUÉK! : - ))
2019. dec. 31. 10:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Enneka néninek nézd meg a videóit és van weboldala is:

[link]

2019. dec. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem sokat segített, hogy levelet írtam szinte minden témában. Szóbeli témakörökhöz is kidolgoztam a magam változatát, saját személyes adatokkal, élményekkel.

Az adott nyelvvizsga típusra felkészítő könyveket ne hagyd ki, nagyon hasznos, megnyugtató a vizsgán a tudat, hogy ez is olyan jellegű feladat, mint amit már gyakoroltál.

Ahogy haladsz előre a felkészüléssel, egyre jobban fog menni. Sok sikert, és BÚÉK!

2020. jan. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fél évig próbálkoztam. Egyszer voltam Társalkodón, egyszer Ixam-en, négyszer Origón (egyszer sikerült az írásbeli), háromszor Itolc-on (itt meg a szóbeli sikerült harmadjára). A két sikeres vizsgáról kértem hatósági nyelvvizsga bizonyítványt, és kész. Több százezer forintomba került, de vizsgáról vizsgára jobban ment. Két munkahely és két gyerek mellett tanulni sem időm, sem energiám nem volt, így a tapasztalat segített.
2020. jan. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sokat olvass és nézz filmeket, így a kifejezések és szavak jobban megmaradnak, mintha csak egyszer egy példamondatban találkoznál velük.
2020. jan. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
olvass vagy nézz filmeket/sorozatokat. Nekem a quizlet még sokat segített.
2020. jan. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!