Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hogyan készültetek középfok...

Ti hogyan készültetek középfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szombaton lesz életem első nyelvvizsgája, és borzasztóan félek tőle. Az érdekelne engem, hogy ti mennyi idő alatt készültetek fel rá? Illetve hogyan, és naponta/hetente mennyi időt szántatok rá? Sajnos én elég későn kezdtem a felkészülést, de úgy érzem, hogy nagyjából megy minden. Esetleg leírhatjátok azt is, hogy nektek hogyan sikerült, és milyen könnyen ment :)
2019. jan. 31. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Én gazdasági nyelvvizsgát csináltam, arról tudok beszélni.

Nekem a hallásértés része volt a legnehezebb, arra pedig úgy készültem, hogy kezdetben hallgattam a hanganyagot és mellé olvastam is szövegesen, majd ezt fokozatosan elhagytam és a végén csak hallgattam.

Az írásbelire folyamatosan készültem a jelentkezést követően, 1-2 hónapon keresztül. Minden héten végigcsináltam egy feladatsort. Illetve olvastam sokat, többféle témában.

2019. jan. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2019. jan. 31. 20:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Én felsőfokra készültem, de nem tudom behatárolni, hogy mióta, mert folyamatosan. Középfokút nem csináltam, egyből C1-re mentem. A vizsga előtt egy-két hónappal már naponta több órát is foglalkoztam vele, típusfeladatokat gyakoroltam. Tegnap jött meg az eredmény, a szóbeli 71%, az írásbeli 66% lett, tehát meglett szerencsére. :)

Bár nem voltam középfokon, azon egyre könnyebb átmenni, mert kötelező lesz. A szóbeli miatt ne aggódj, csak beszélgetés, én hamar megnyugodtam és még élveztem is, a 20 perc meg csak úgy elrepült :D Az írásbelire meg rendesen fel kell készülni, de így hirtelen azt sem tudom, milyen feladatok vannak ott, mivel nem csináltam. Ami nagyon fontos, hogy ne izgulj, jól oszd be az idődet és legyen meg a minimális szószám, es nagyon sokat se írj! Sok sikert kívánok!

Origó angolról van szó?

2019. jan. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szia, TELC angolra megyek, de én igazából a szóbelitől félek jobban, mert még magyarul se tudok úgy beszélni emberekkel, hogy ne legyen kínos, pláne idegenekkel :D Mondjuk azt mondják hogy nem nehéz a telcnél, de majd holnap kiderül..
2019. febr. 1. 07:47
 5/6 anonim válasza:
Na hogy sikerült a nyelvvizsga? :)
2019. febr. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egész könnyű volt, szerintem jó lesz, de majd egy hónap múlva megtudom :)
2019. febr. 2. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!