Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvtudással lehet...

Milyen nyelvtudással lehet filmeket nézni?

Figyelt kérdés

Még alapszinten vagyok angolból, de az az álmom, hogy angolul (ha csak felirattal, én annak is nagyon örülnék) tudjak filmeket, sorozatokat nézni.


Ha elérem a B2-es szintet akkor már fogok tudni filmezni, sorozatozni? Vagy ahhoz magasabb nyelvtudás kell?


2020. jan. 4. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Még a B2 sem kell. De ha sok filmet nézel akkor úgyis gyorsan rádragad.
2020. jan. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ezzel fordítva vagyok. Szerintem alapszinten vagyok angolból és igenia moat elkezdtem már nézni filmeket és sorozatokat (van amit kiszótàrazok van amit csak nézek) és így egyre többet tanulok belőlük. Szeeintemte ia nyugodtan elkezdheted màr most.
2020. jan. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

C1-es szint se elég hogy filmek menjenek, a nyelvvizsga rendszer nem valódi használható nyelvtudást ad, hanem elvár egy maszalogat, ami lexikális tudás valójában és beállítanak nyelvtudásnak, és simán előfordul sok alkalommal hogy azis megbukik a nyelvvizsgán akinek alapból anyanyelve az adott nyelv.


Ahhoz hogy eljuss a filmnézésig akkor muszáj végigmenned azon az ösvényen amin minden ember keresztülment élete során legalább egyszer jó esetben, előbb átkell gondolni hogyan tanultad meg az anyanyelved. Olvasni kell az adott nyelven, megtanulni fokozatosan a nyelvtant, közben gyakorolni fokozatosan egyre inkább a beszédet és hallásértést egyszerre, nyelvvizsga nem ezeket a kézségéket méri sajnos, hogy ezek menjenek aminek legalább haszna van, kivételt képez ezalól a levélírás, az valóban hasznos, de a többinél az hogy van egy fix sabon és ikszelésekkel amit tippelsz összeszedhetsz pontokat az már nem.

2020. jan. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Amúgy egyetértek veled, én nem is a nyelvvizsga miatt tanulok, az inkább amolyan "kell nekem az is dolog." Amolyan önigazolás miatt, de ami számít az az h tudjak írni, beszélni, olvasni és értsem amit mondanak.

Igyekszem minden készséget egyenlő arányban fejleszteni.

Van egy szókincsem amit napi szinten fejlesztek és gyakorlom mind a 4 készséget minél többet.


A B2-t inkább csak azért írtam h meghatározzak egy kézzel fogható szintet.


Arra gondoltam most így írás közben h esetleg a szókincs lehet a kulcs a megértéshez. (Filmekkel kapcsolatban)


Vajon mekkora szókincs kell ahhoz, hogy érteni lehessen a sorozatokat, filmeket?

2020. jan. 4. 22:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Valaki B2 tudas nélkül megérti a filmeket, mert sokat hallgat és tanulja a szavakat, de egy fogalmazást megírni vagy önálló helyes mondatot alkotni nem tud. Nekem meglett a B2, írok, olvasok, beszélgetek, de a filmek nagy részét nem értem ki. Felirattal megértem, de hallas utan nem megy, ez a rész nyelvvizsgan is csak epp hogy meglett.
2020. jan. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez nem a nyelvvizsgarendszer hibája. Nem mindenkinek megy ez olyan jól.
2020. jan. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A rugalmatlanság arra ösztönzi az embereket, hogy bemagolják, olyan dolgokat tanuljanak, készüljenek föl amit leginkább csak ott tudnak felhasználni, szóval nem érted veled egyet 6-ös, igenis a nyelvvizsgarendszer tehet róla, mivel az emberek erre készülnek fel, de van sok álmodozó is aki azt hiszi hogy megtanul majd egy nyelvet csupán azzal hogy youtubon lévő egyéneket akik tanárnak mondva magukat, követik őket, ezzel lehet ragad meg valami, de ennek hatékonysága egy japán nyelvtanár szerint, akivel egyetértek elég jól elmond több mindent youtubon, például hogy önálló tárgyként nyelvet nem kéne tanítani, de azt mondja hogy a videónézéses tanulásnak hatékonysága kisebb mint 1/10.
2020. jan. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most vizsgáztam le B2ből, B1 környékén kezdtem nézni angol felirattal filmeket. Nem mindegyik egyforma nehéz,neked megfelelőt kell választani. Egyre élvezetesebb számomra,de még felirat nélkül nem mertem kipróbálni.
2020. jan. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!