Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki le tudja fordítani...

Valaki le tudja fordítani ezeket a mondatokat franciára?

Figyelt kérdés

Lehetőleg fonetikusan írjátok le, mert nem tudok franciául olvasni.


- Kérem ne verjen át.

- Ez a valós ár?

- Csóró vagyok én is, mert kelet-európai vagyok, ott sokkal szegényebbek mint Nyugat-Európában.

- Attól, hogy fehér vagyok még nem vagyok gazdag

- Kérem ne raboljon ki, alig van pénzem.

- Nem vagyok francia. Az imperialistákat én is gyűlölöm!

- Ha nincs taxióra, én nem utazok!

- Nem vagyok gazdag, csak az olcsó dolgokra van pénzem.


Ha ezeket leírjátok franciául (lehetőleg fonetikusan) akkor azt nagyon megköszönöm nektek!



2020. jan. 4. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne m'arnaquez (truandez) pas, s'il vous plaît! (nö márnáké (trüandé) pá, szil vu plé!)

C'est vraiment la prix réel? (ce vréman le pri réel?)

Je suis fauché(e) moi aussi, car je suis de l'Europe de l'Est, et les gens là-bas sont beaucoup plus démunis qu'en Europe de l'Ouest. (zsö szüi fósé moá osszi, kár zsö szüi dö lörop dö leszt, é lé zsan lábá szont boku plü démüni kan örop dö lueszt.

Je suis peut-être blanc (blanche) mais je ne suis pas riche. (Zsö szüi pötetr blan (blans) mé zsö nö szüi pá riss.

Ne me dévalisez pas, j'ai très peu d'argent. (Nö mö déválizé pá, zsé tré pő dárzsan.

Je ne suis pas française, et je déteste aussi les impérialistes.

S'il n'y a pas de taximètre, je ne monte pas dans votre voiture.

Je ne suis pas riche, je n'ai d'argent que pour les choses peu chères.



(Amúgy nem értem, mitől félsz? Hogy egy taxis becsap, vagy hogy valaki megtámad? Mert hiába gagyogod el ezeket a szavakat, vagy meg sem értik, vagy nem törődnek vele.

Nem mindenki briganti Franciaországban sem.)

2020. jan. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1


Nem Franciaországba megyek. Oda értelmetlen is lenne ezeket megtanulni, mert ha nem C1-es szinten beszélsz, akkor nem állnak veled szóba. A franciaországi franciáknak ha elmondasz egy komplett mondatot úgy, hogy benne egy betűt rosszul ejtettél ki, akkor vérig sértődnek és úgysem fognak már kiszolgálni.

Plusz Franciaországban az emberek nagy része ért angolul, így ha krízishelyzet van akkor megered a nyelvük angolul is (de tényleg csak akkor).


Ahova én megyek az a napsütötte Fekete-Afrika. Olyan országba megyek, ahol az emberek angol tudása szinte a nullával egyenlő. Franciát a lakosság kb negyede ért csak. Itt teljesen okés ha hibázol franciául, mert még a helyiek sem beszélik hibátlanul. A lényeg, hogy megértsék mire gondolok. Afrikában tényleg csak az a lényeg, hogy értsék mit mond az ember, itt nem fognak értetlenkedni ha hibázol, mint Franciaországban.


Mellesleg ha ezeket begyakorolom folyékonyan akkor ezek szerint nagy gond nem lehet?


És egyébként köszönöm a segítséget! Remélem nem kell majd sokszor használjam ezeket.

2020. jan. 5. 03:08
 3/7 A kérdező kommentje:

Illetve van még két mondat, amit talán még szintén nem ártana megtanulnom:

- Odaadom a pénzem, csak kérem ne öljön meg!

- Ha elrabolnak/túszul ejtenek, senki sem fog értem egy frankot sem fizetni (váltságdíjként) mert egy csóró senki vagyok.

2020. jan. 5. 03:18
 4/7 anonim ***** válasza:

Értem, olvastam a másik kérdésedet is.


Je vous donne mon argent, mais ne me tuez pas!


Si vous me kidnappez, personne ne payera un clou pour moi, je ne suis qu'un raté!


(Egyébként amit a franciákról írsz, az csak egy magyar (téves) hiedelem, amit főleg azok erjesztenek, akik mg életükben nem jártak itt, vagy volt egy rossz emlékük.

Én alig beszéltem, mikor kijöttem ezelőtt sok-sok évvel, és mindenkit megkértem, javítson ki, ha rosszul mondok valamit. Boldogan és kedvesen megtették. Azóta se volt semmi bajom a franciákkal. A családom is az.)

2020. jan. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Te írtál nekem privát levelet? Ne haragudj, de egy idő óta nem válaszolok rájuk, mert több esetben is csúnyán visszaéltek a nevemmel.

Ha más volt az, és olvassa ezt a hozzászólást, a válaszom: igen, Franciaországban élek hosszú idő óta a családommal együtt.

Érdekelne, miért kérdezted, és miért privátban.

Itt szívesen válaszolok.

Egyébként kint vagy már Afrikában?

2020. febr. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Javítás


"- Csóró vagyok én is, mert kelet-európai vagyok, ott sokkal szegényebbek mint Nyugat AFRIKÁBAN."

😂

2021. júl. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jézuskácska...
2023. febr. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!