Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanfolyam, vagy magántanár?

Nyelvtanfolyam, vagy magántanár?

Figyelt kérdés
Ti melyiket preferáljátok? Hány óra maximum az a tanulás, ami még haszno 1 nap? Tehát gondolom napi 8 órának nincs értelme nyelvet tanulni, mert a fele se fog megmaradni.
2020. jan. 5. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Én egyedül tanulok, online segédanyagok, filmek, könyvek és a fenekem segítségével. Tanultam napi 1 és napi 8 órát is nyelveket, mindkettőnek lett eredménye. A napi 8 órásnak 3 hónap alatt, a napi 1 órásnak 1 év alatt.
2020. jan. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van értelme a 8 órának.

De úgy fogalmaztál h "fele se fog megmaradni".

Ebből feltételezem h a tanulás alatt szavak, mondatok, nyeltani szerkezetek tanulását érted.

Így tényleg nincs értelme.


Ha naponta megtanulsz direktbe 10 szót és a nap folyamán azokat gyakorlod mondatokban, szituációkban, a többi időben pedig szintednek megfelelő anyagokat olvasol, hallgatsz, akkor van értelme a 8 órának, sőt.


De ha tényleg tankönyvet töltögetsz ki és füzetből magolod a szavakat, annak semennyi órában sincs értelme.

2020. jan. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a tanfolyamot preferálom, mert érdekesebb, ha több emberrel tudsz beszélni és nem mellesleg olcsóbb, mint a magántanár. Viszont itt kevesebb egyéni figyelemben részesülsz, amit érezhetsz hátránynak. Én max. 4-5 órát vennék egyhuzamban tanfolyamon. De ettől még akár otthon folytathatod a tanulást, pl. sorozatnézés formájában
2020. jan. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!