Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tanácsoltok? (nyelvvizsga)

Mit tanácsoltok? (nyelvvizsga)

Figyelt kérdés

Szóval nagy dillemában vagyok.Most mennék először nyelvvizsgázni(német B2),és azt kell eldöntenem,hogy február legvégén menjek,vagy április közepén.

Járok heti 1×magántanárhoz,akinél mintafeladatsorokat veszünk,hallásértést,és szóbeli feladatokat.

Házit szoktam kapni,meg is csinálom,de ezen kívül én még itthon foglalkozom a nyelvvel.Jó lenne elmennem februárban,nem akarom áprilisig húzni,de az tart vissza,hogy kevés vagyok.Az írásbelik eddig mindig megvoltak,a szóbelivel sincs különösebb problémám,de a hallásértés az nekem nem megy.Kb a 10-ből elérek 5 pontot.A másik resze ez nem ennyire kritikus.

Viszont volt olyan írásbelim ami nagyon jól sikerült,de volt olyan is,ami épp megvolt.A tanárom azt mondja,hogy ügyes vagyok,de nekem kell dönteni.Mivel még ebben nincs tapasztalatom,nem tudom,hogy mennyire elég a jelenlegi tudásom.


Illetve van-e valami tippetek,hogx a hallást hogyan fejlesszem?


A válaszokat előre is köszönöm!:)



2020. jan. 7. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Hajt az idő vagy mi? Most fogsz érettségizni? Ha igen, akkor menj el gyorsan és zavard le. Nem nagy szám, ha jól fel vagy készülve és ezt meg egy tanártól is hallod...melyik nyelvvizsga központhoz szeretnél menni?
2020. jan. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Menj februárban, és ha nem sikerül, jelentkezz újra.
2020. jan. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én elmennék mindkettőre. Sőt, mivel hasonló cipőben járok, nem csak elméletben tudom mondani: többre is el fogok menni. A többet úgy értem, hogy több nyelvvizsgatípus vizsgájára is jelentkezem. Nem vet fel a pénz, de szeptemberig szeretnék egy b2-t és nem bízom a véletlenre a dolgot.


A hallgatás fejlesztésére a kiszemelt vizsgaközpont kiadványát ajánlom, amiben hallott szövegértési feladatok is vannak. Ennél célravezetőbb módszer nincs. Pont.

Ha nincsenek kiadványai (vagy ha vannak, de azon kívül is érdekel más), akkor az alábbiakat ajánlom:


1) [link]


A videó megtekintése után érdemes kitölteni az übungen részt.


2) https://www.youtube.com/channel/UCbxb2fqe9oNgglAoYqsYOtQ/vid..


3) https://www.youtube.com/watch?v=WQKPIOvt2Ac

2020. jan. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A tanárod elég rosszul kezeli. Elvileg ő fejleszt téged, és neki közölnie kellene veled, hogy ütöd-e a nyelvvizsga szintjét, vagy sem. Nyilván kell a pénz.

Ha úgy érzed, hogy menne, akkor vágj bele, de csak akkor, ha nem vagy olyan típusú, akinek elveszi a kedvéd egy kudarc. A kudarc azért van, hogy tanuljunk belőle, nem azért, hogy bánkódjunk miatta.

A beszédértést pedig nyilván úgy tudod fejleszteni, hogy sok németet hallgatsz. Vagy mondjuk német filmet nézel, német felirattal. Ezerféle lehetőség van az interneten, és ezalatt főleg a YouTube-ra gondolok.

2020. jan. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!