Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan adhatom le a második...

Gamer2 kérdése:

Hogyan adhatom le a második tanult nyelvet gimnáziumban?

Figyelt kérdés
Le szeretném adni a németet mert nem szeretem. Angolból van felsőfokúm már és a japán is jól megy. Le tudnám úgy adni a Németet, hogy Japánból lerakok egy nyelvvizsgát vagy érettségit? (a sulimban nem lehet japánt tanulni)

2020. jan. 8. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem tudom van-e egyáltalán olyan középiskola, ahol választható óraként van a 2.nyelvben a Japán. Bár szerintem egy nyelvvizsga vagy érettségi egyáltalán nem váltaná ki, még akkor se ha tudásba te előrébb vagy :/
2020. jan. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%
Sehogy. Egyébként ha már elkezdted rendesen írni, hogy német, akkor miért váltasz át egy kérdésen belül a hibás nagybetűzésre? Az iskola nem azért van, hogy csak azt a tárgyat tanuld, amit szeretsz. Ismerd meg az iskolád pedagógiai programját, kint kell, hogy legyen a honlapon. Abban le van írva, hogy melyik évben kötelező a második nyelv, és miből lehet választani. Csak aszerint választhatsz.
2020. jan. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor adhatod le, ha vendégtanulóként az összes év anyagából osztályozóvizsgát teszel egy olyan iskolában, ahol tanítanak japánt.
2020. jan. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez butaság.

Le lehet ezerrel pontozni a jó válaszokat, be lehet csapni a kérdezőt, de attól még a szabályok nem változnak. Ez az osztályozóvizsgás dolog az érettségire vonatkozik.

Második idegen nyelvet a pedagógiai programban megjelöltek közül lehet választani, az meg minden iskolában más. Ha benne van a pedprogramban, hogy ki lehet váltani osztályozóvizsgával, akkor ki lehet, különben nem.

2020. jan. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!