Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet válasszak...

Diaaaaa0218 kérdése:

Milyen nyelvet válasszak gimnáziumban?

Figyelt kérdés
Ebben az évben fogok felvételizni és a gimnáziumba, amibe szeretnék menni, 3 nyelv közül lehet választani. Én eddig angolt tanultam és kell választanunk egy másik nyelvet is mellé. Latin, német, francia. Ezek vannak. Szerintetek melyiket válasszam?

2017. nov. 16. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én először a latint zárnám ki, esetleg csak akkor választanám, ha orvosira készülnék.


A német és a francia között pedig úgy döntenék, hogy melyiket tanulnám szívesebben. Nálam ez a francia, mivel nagyon szép nyelvnek tartom, érdekel a francia kultúra és történelem is.


De én azt hallottam, hogy egy angolosnak könnyebb németet tanulnia 2.nyelvként, mint franciát, mivel a német hasonlít az angolhoz. De ebben nincsen közvetlen tapasztalatom.

2017. nov. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amelyiket szívesebben tanulnád. Akkor is, ha a tanár nem lesz szimpatikus. Akkor is, ha menet közben kiderül, hogy nem is olyan könnyű nyelv, mint remélted/hitted. Akkor is, ha egyre kevésbé fog tetszeni. Akkor is, ha gyengébb leszel belőle, mint amire számítottál.
2017. nov. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
42%

"De én azt hallottam, hogy egy angolosnak könnyebb németet tanulnia 2.nyelvként, mint franciát, mivel a német hasonlít az angolhoz."


Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz!!


Nem, nem hasonlít rá.

2017. nov. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
:DD
2017. nov. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is azt válaszd, ami neked a legszimpatikusabb, illetve aminek a legnagyobb hasznát veszed majd.



Személyes: Nálam ez a német lenne, mert én Ausztria mellett élek, de persze ha mondjuk Bács-Kiskun kellős közepén laknék, akkor biztos átgondolnám a dolgot, és lehet, hogy franciát tanulnék. :D

Egyébként én beszélem az angolt, a németet meg valamennyire a franciát is (latinból csak az orvosi latint ismerem jobban, Cicerót nem tudok fordítani), és nyilván van valamennyi rokonság angol-német-francia között, angol-német között talán több is, mivel germán nyelvek, de bármelyiket is választod, mindegyikben fog akadni elsőre furcsának tűnő jelenség (pl a főnevek neme, melléknévragozás mindkettő esetében, sőt ez a latinnál is, francia esetében kezdetben a kiejtés, németben az esetek, később a franciában a subjonctif, németben a meglehetősen komplex, első ránézésre logikátlannak tűnő nyelvtan)


Azt javaslom, nézz bele pl. a duolingón vagy akárhol máshol mindegyik nyelvbe egy kicsit, van még időd gondolkodni (német és francia, amikre most gondolok), és úgyis el fog dőlni, melyik tetszik, melyik kevésbé. :)

2017. nov. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor még átgondolom☺
2017. nov. 20. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!