Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Így meglesz a nyelvvizsgàm?

Így meglesz a nyelvvizsgàm?

Figyelt kérdés

Ha megtanulom mind a 12 igeidőt, az összes nyelvtani szabályt és a 3000 leggyakoribb angol szót, akkor meglesz a nyelvvizsgàm?

Eddig nem voltam túl jó angolból, igazából érettségin írásbelin meg is buktam belőle, de tanulok minden nap és már jóval többet tudok, mint gimiben. Rengeteg könnyített szöveget olvasok és angol videót nézek, és persze gyakorlom a nyelvtant is. Már érzem azt, hogy amit nem tudtam lefordítani azt értem(például angol mèmek, angol nyelvű bemutatók, stb.) Ennyi elég lesz a nyelvvizsgàhoz? Mit ajánlotok még? Egyébként középfokúról van szó.

Kérlek csak normális választ adjatok az "Úgysem lesz meg, ne is próbálkozz." meg a "Miért sikerülne?" és társai nem érdekelnek!


2020. jan. 16. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Meglehet probálni de az érted és letudod fordítani az problémás, értened kell, anélkül hogy gondolkodnál rajta, máskülönben rengeteg idő elmegy azzal hogy megfogalmazod magadba magyarul aztán azt probálod angolra fordítani, vagy fordítva. Ha érettségin is megbuktál akkor azt add föl hogy hamar menni fog, mert az B1-es szint.
2020. jan. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gimiben nem nagyon tanultam, sőt egyáltalán nem tanultam angolra, órán meg hát nem nagyon csináltunk semmit. Persze legfőkèpp ez az én hibám.
2020. jan. 16. 15:01
 3/4 anonim ***** válasza:
ezzel az iskola dologgal az a gond, hogy ez inkább a dolgok mögé búvás, ha figyeltél volna akkor se lenne sokkal jobb, az iskolai oktatás nem alkalmas arra hogy nyelvet tanítson, nem kéne ezeknek ilyenfajta óráknak lenni mint a matematika stb. mert teljesen különbözik tőlük. Nyelvtant is tanítják mégse jegyezzük meg ezeket, hanem érezzük mi hogy megy, ugyanez van az angolba is, fölöslegesen sok a nyelvtan benne.
2020. jan. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A sikeres nyelvvizsgához elég 3-4 igeidő is, szóból pedig 1000 is.
2020. jan. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!