Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a "legkönnyebb" angol...

Melyik a "legkönnyebb" angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Nyilván relatív, de kinek milyen tapasztalatai vannak? Jelenleg A2-es szinten vagyok, jövő ilyenkor szeretnék egy B2-es nyelvvizsgát, szeretnék elkezdeni készülni, de nem tudom melyik lenne számomra a legmegfelelőbb.

Szívesen olvasok véleményeket különböző nyelvvizsgafajtákról.



2020. jan. 21. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt leírhatnád miben vagy jobb. Ha a beszéd a gyengéd én a Telcet ajánlom mivel van 20 perc felkészülési idő. Viszont a levélnél nem használhatsz szótárt.

Ha az írás és a beszéd megy jól akkor Language ért, nagyon könnyű a hallás és szövegértés, viszont részenként 50%-ot kell elérni,nem 40-et mint máshol.

Az EUROEXAM a telchez hasonlóan párbeszédes, és bár nincs vele tapasztalatom szimpatikus hogy rengeteg anyag fennt van hozzá+tanfolyamok.

A BME és a Corvinus hasonló, viszont a BME-n nincs nyelvtan. A Corvinuson rögtön kiadják a szóbeli eredményt.

Az iTolc-ot nem próbáltam de elég sok rosszat hallottam róla (rossz hangminőség, furcsa a géppel beszélni, 2 hónapos javítás az ígért 8 nap helyett),nem tudom mennyire igazak.

Az ECL-t csak felsőgokon néztem, elég elvont témák vannak a szóbelin, nem tudom.

A DeXam, Társalkodó nyelvizsgákról nem tudok sokat, úgy hallom könnyűek,de nincs pontos infók.

A Cambridge, IELTS, TOEFL, csak felsőfokra készülve érdemes szerintem, akkor is főleg ha külföldre mennél egyetemre.

Hirtelen ennyi jutott eszembe ,remélem segített.

Sok sikert! :)

2020. jan. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az ECL B2 és C1 szinten is elég nehéz, a magnó és a szóbeli része is. Nekem meglett, de nem ajánlom annak, akinek nem 100%-osan biztos a tudása/nincs elég önbizalma. Annyi az előnye, hogy nemzetközi, én is csak ezért csináltam meg.


Az ismeretségi körömnek jó tapasztalatai vannak az Origóval, jól be lehet gyakorolni a típusfeladatokat.

2020. jan. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#1: és az Ixam? Arról esetleg nem hallottál véletlenül valamit?
2020. jan. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#4

Az IXam tudtommal a telc helyett hozták létre,(2019 tavasz nyár), mivel úgy volt kivonul. Ezért nagyon hasonló a felépítése, pontrendszere.

Előny:

Itt lehet szótárt használni

A szóbelin van vizstatóval is beszéd nem csak párbeszéd(ha rosszabb párt kapsz az se gond)

Hátrány:

Felkészülési idő csak 10 perc

Nem nemzetközileg elfogadott (bár a telc S annyira)

2020. jan. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4: Nincs szükségem nemzetközileg elfogadottra. Csak egy olyanra, ami jó a diplomámhoz. És a legbarátibbat keresném.
2020. jan. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

az amelyik a képességeidhez illik, és nagyon eltér a szóbeli és írásbeli is


írásbeli

nekem a legkönnyebb: pannon, languagecert, bme viszont languagecertre rengeteg panasz van, hogy mindenkit megbuktatnak,

azért ez nekem a legkönnyebb mert a kérdéseknél felsorolással kell válaszolni, azaz nem kell nyelvtani szerkezeteket használni, tehát elkerülhető a hiba



legnehezebb nekem a telc, origó

legeslegnehezebb ecl, euroexam, tit-Ixam


szóbeli

csak olyan jöhetett szóba aminél vizsgáztatóval beszélgetek - mert szerintem ha párban vizsgáztok akkor ha a párod nagyon jó te meg nagyon rossz akkor úgy látszik mintha nem tudnál semmit és az éles kontraszt miatt aránytalanul kevesebb pontot kapsz, és normális felvételek vannak, ami mentes mindenféle háttérzajtól


novemberben pannon B2 írásbeli, most januárban pannon B2 szóbeli, pont ma lett meg hogy a szóbeli is sikeres


azt azért elmondanám, hogy én személy szerint most nagyon nehéznek ítéltem a pannon feladatsort, az angol rocker tinilányok öltözködése volt az egyik téma beszédértésnél - és nem vagyok otthon annyira a női öltözködésben, kicsit sokkolt

2020. jan. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
azt kihagytam, hogy írásbelinél csak egynyelvűt szerettem volna, mert a fordításnál fellépő hibákat is szerettem volna elkerülni
2020. jan. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az ecl-t akkor ajánlom, ha van időd és energiád begyakorolni a feladattípusokat illetve ha nem ijedsz meg a nehéz hallgatástól. A hallgatás brutális volt mind felső mind középfokon...

Viszont nincs nyelvtani feladat, ez nagy előny.

A szóbeli párokban zajlik. 2,ha szerencsétlen vagy akár hárman is lehettek.

2020. jan. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!