Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik önállóan készültek fel...

Akik önállóan készültek fel nyelvvizsgára, hogyan kezdtek neki?

Figyelt kérdés

Angolról lenne szó. Évek óta nem tanultam, magántanárra nincs pénzem. Valamilyen szinten elmakogok, de nem vagyok éppen társalgásképes, persze nem is nagyon van kivel beszélgetnem.

Szavakat kezdtem tanulni és nyelvtanfeladatokat csinálni, de nem érzem, hogy érnék vele bármit is. Mivel célszerű kezdeni?



2020. jan. 20. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Youtube-on minden anyagrész fentvant érthetően elmagyarázva. Nem kell tanár hozzá, hogy felkészülj a nyelvvizsgára. Youtube + Google + Ncore + Netflix -> Sikeres nyelvvizsga.


De elkell döntened, hogy milyen nyelvvizsgát akarsz letenni és külön arra készülni, mert mindegyik egy kicsit más.

2020. jan. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És ne csak szavakat tanulj. A szavakkal semmire se mész. Kifejezéseket tanulj inkább. A szavak majd jönnek a kifejezésekből. A nyelvtanfeladatokat meg tojd le. Az angolok sem tudják a saját nyelvtanjukat. Nem mindegyik nyelvvizsgán van nyelvtani rész. Az alap nyelvtant tudd. Múlt, jelen, jövő. Ennyi elég.
2020. jan. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

# van olyan vizsga, ahol egy db mintafeladat van a honlapon és kész.

Arra inkább ne menjünk? Olyat válasszunk ahol sok elérhető anyag van?

2020. jan. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én egy addig a szintig vezető nyelvtanulós könyvet végeztem ki Hát, akkor, mikor én kezdtem, még a negyvenfős általános iskolai osztályban átlagosan egy fő volt, aki nem tudta az olvasást eszközként használni. Aztán a nyelvvizsga előtt egy héttel megtudtam, hogy vannak felkészítő anyagok. :D Így megcsináltam napi egy, összesen hat gyakorló tesztet.

Hanem, a szóbeli az pont olyan rossz lett, mint amennyire várható volt a szájzáras felkészüléstől. Épphogy átugrottam azon a lécen.

2020. jan. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem kezdésnek vedd át a nyelvtant, mondjuk az Oxford English szerintem tökéletes, bár nem tudom, milyen szintű és fajtájú nyelvvizsgára gondolsz, de ez akár egy könnyebb (pl. Pannon, Dexam) felsőfokúra is elég, közben mehetnek folyamatosan a szavak, nem tudom, te hogy szoktad tanulni, én mindig a Quizlet nevű alkalmazást használom erre, ezek mellett, csak hogy keverjük a jót a hasznossal elkezdhetsz valami angol nyelvű sorozatot vagy nézni, fontos, hogy angol szinkronnal és angol felirattal legyen (én letöltésre a piratebay+subscene kombinációt használom), fontos, hogy olyan sorozat legyen, ami élvezhető számodra és szívesen nézed, de isten ments, hogy valami orvososra vagy jogi dologra essen a választásod, először valami egyszerűbbel kezdj. Sorozat nézése közben jegyzeteld ki azokat a szavakat és mondatokat, amikről úgy érzed, hasznos lesznek, ezekből is csinálhatsz szettet Quizleten. Beszédre szerintem keress valakit, akivel tudsz gyakorolni, rengeteg ilyen oldal van (pl. Hallotalk), vagy ha beírod youtubeba, hogy shadowing, az is hasznos lehet. Az egész procedúra azért lesz szerintem nagyon hatásos, mert ha a tanult szavakat és nyelvtani szerkezeteket visszahallod egy hétköznapi kontextusban, ez esetben sorozatban, akkor nagyon jól be tudnak rögzülni. És ha lehet még egy tippem, akkor ne a nyelvvizsga legyen a cél, hanem a biztos nyelvtudás, mert (főleg az itthoni) nyelvvizsgákon nem egy nagy tudás átcsúszni. Mindenesetre remélem hasznosnak találod és hajrá :)
2020. jan. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!