Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan iskola egyáltalán,...

Van olyan iskola egyáltalán, ahol érdemben foglalkoznak már a 9-11. osztályos gyerekek 2 hetes külföldi nyelvtanulási programjával?

Figyelt kérdés
Nálunk volt egy hevenyészett felmérés még ősszel, azóta semmi hír. Nyilván ha lesz a szülői értekezlet februárban, akkor rá fogok kérdezni, de addig is érdekelne, hogy más iskolában sem akaródzik foglalkozni ezzel?

2020. jan. 26. 08:47
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
De a kísérő is tanár, nem? Akkor mégis csak kell hozzá az iskola akarása is. Nem elég a szülőké.
2020. jan. 26. 11:28
 12/17 anonim ***** válasza:
97%

Nem lesz velük kísérő tanár, mert az iskola nem vállalja a felelősséget. Ha a gyerekek menni akarnak akkor nekünk szülőknek kell lépnünk.


Ez program szép és jó, kb fél millió forint gyerekenként az államnak. Én nem hiszem, hogy itthon nem lehetett volna ezt anyanyelvi nyelvtanárokkal megoldani. Persze ennek az anyanyelvi környezet hiánya a nagy hátránya.

Más országot gazdagítunk magyar pénzből. :(

2020. jan. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
A húgom osztályának már a repjegyeket is megvették előre, Írországba mennek.
2020. jan. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
15 évest én nem engedek egyéni utazásra. Le is írták a knyp honlapon, hogy inkább a 11. évfolyamon javasolt. A mi iskolánkban még szervezés alatt van, túl sokat nem tudunk, de remélhetőleg akad majd kísérő tanár a csoportok részére.
2020. jan. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Írtam a tankerület igazgatójának, most kaptam választ. Azt írja, ő úgy hallotta, hogy főként egyénileg szervezkednek a szülők, meg hogy az iskolák saját hatáskörben dönti kel, hogy szerveznek-e csoportokat vagy sem. Ergo, szinte 100%, hogy nem lesz nálunk.

Egyrészt nem vesznek magukra felesleges plusz terhet, másrészt itt jön képbe az, hogy a városunk nem kormánypárti. Nem fognak olyan dolgot támogatni, amit a kormány talált ki és még véletlenül egy csomó leendő szavazót boldoggá tennének.

2020. jan. 27. 15:45
 16/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elírásért. Döntik el.
2020. jan. 27. 15:46
 17/17 anonim ***** válasza:
Ebből a sz*rból még 22'ben sem lett semmi (és szerintem 2023-ban se lesz)
2022. jan. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!