Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kijavítanátok az angol levelet...

Kijavítanátok az angol levelet amit írtam?

Figyelt kérdés

Dear friend,

I'm in Greece nowadays. The journey was very exhausting because I have travelled by bus. I went through many Balkanian countries like Serbia, Kosovo and others. Although the journey was exhausting and very long but the landscape was fascinating and uplifting. Here in Greece the weather is very nice and sunny. The temperature is enough high so we can swim in the sea. The accomodiation where we stay is pleasant and comfortable. The greek food is fine and good for health because the local food is content many vegetables and fruits. Today we are going to visit to Delphi. In there is an ancient temple. This place is very popular for tourists. Well, that's all for now.


All the best for you

Your friend



2020. jan. 26. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én csak "laikus" vagyok, így nem veszek észre minden nyelvtani hibát.

1. Although the journey was exhausting and very long, the landscape was fascinating and uplifting.

Although után nem kell but.

2. The temperature is high enough (nem pedig enough high)

3. The greek food is fine and healthy.

4. the local food contains many vegetables (a content nem illik a szövegkörnyezetbe)

5. we are going to visit Delphi. (nem kell hogy to Delphi)

6. there is an ancient temple there. (a mondat elejére nem kell in)

7. Használj vesszőket, nagyon sok vessző hiányzik.

2020. jan. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nowadays helyett jobban hangzik a currently, mivel az előbbi manapság, ilyen általánosságokra használjuk, míg itt azt szeretnéd kifejezni, hogy most vagy ott nem?
2020. jan. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen. A nowdays úgy hangzik, mintha odaköltöznél volna.
2020. jan. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!