Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik szereztek legalább...

Akik szereztek legalább középfokú nyelvvizsgát még gimiben azok később himi után is fejlesztették/szinten tartották tudásukat?

Figyelt kérdés

12.-es vagyok, tavaly érettségiztem előrehozottan belőle, 9.-ben pedig letettem a középfokút azonban amint meglett az előrehozott onnantól elhanyagolom és abszolút nem foglalkozok a nyelvvel, órákra nyilván be se járok.

Ezzel más is volt így?


2020. febr. 1. 11:51
 1/3 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert sokan tettek megjegyzéseket, hogy ennek aztán sok értelme volt, hogy letettem a nyelvvizsgát, holott elhanyagolom
2020. febr. 1. 11:53
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Felsőfokú után sokkal jellemzőbb. De az angolt pl. könnyű szinten tartani, ismerősök,filmek, játékok. Más nyelvekkel szerintem nehezebb, de aki akar is valamit a nyelvek az folytatja, pláne egy B2 után.
2020. febr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyelvtagozaton az első nyelvből nem volt felmentés, csak a felsőfok megszerzése után. Én másodéves egyetemistaként mentem csak el felsőfokra, utána hullámzó volt: ha nagyon nem volt időm, csak használat alapján tartottam szinten, máskor meg, ha volt egy kis időm és kedvem, akkor jobban elmélyedtem benne.

Második nyelvből 12 elején lett meg a nyelvvizsgám. Órákra nem járt be senki, akinek meglett a nyelvvizsga, mert a többiek kifejezetten a középszintű érettségire készültek. Ezt a nyelvet az első olyan alkalom után hanyagoltam, amikor hosszabb időt volt alkalmam az adott nyelvterületen eltölteni:(, minden motivációm elvesztettem, soha nem akarom többé használni!

Helyette egy harmadik nyelvet tanulok, de csak itthon, ezt is "rohamszerűen", ha van időm, akkor újra előveszem, egy kis ismétlés, valamennyit haladok is, ha nincs időm, akkor nem haladok vele - de ez csak hobbi, nem kell sehova, nem sürgős.

2020. febr. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!