Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék spanyolt tanulni,...

Szeretnék spanyolt tanulni, abszolút kezdő szintről, tanácsok? ( fontosabb olvass lejjebb)

Figyelt kérdés
Szóval spanyolt szeretnék tanulni teljesen kezdő szintről. Teljesen egyedül, itthon akarom elsajátítani a nyelvet legalább alapfokon, viszont a ti segítségeteket kérem ehhez. Egy profi alapfokú könyvet keresek, mely, nagyon részletesen tárgyalja a spanyol nyelvtant, és meg lehet érteni. A könyvhöz CD hanganyag is kéne. Aki már belekezdett ilyenbe, vagy bárki segítségét kérem! Aki tud ilyen könyvet, az kérem részletesen mondja el, hogy milyen ( ha próbálta ) Köszönöm segítségeteket előre is!

2013. jún. 30. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én ugyan nem spanyolt ,hanem olaszt tanulok, de a PONS nyelvtanfolyam kezdőknek c. csomagból kezdtem el. A kezdő csomag nekem nagyon bejött, hanganyag természetesen van hozzá, nem is kevés, a nyelvtant is jól magyarázza, bár nekem volt hozzá egy kis kiegészítő könyvem (Kis Olasz Nyelvtan, de ennek angol és német változata is van, amelyekkel szintén elégedett vagyok, így nem tartom kizártnak, hogy spanyolul is megtalálod). Az alapokat nagyon szépen el tudod sajátítani belőle.
2013. jún. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is a Pons jó ehhez.

Meg Teach Yourself Spanish. Utána már tudsz továbbhaladni pl a Gente-vel vagy Colores-szel.

2013. júl. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezt a témát követni fogom, mert egyszer én is szívesen megtanulnék hasonló módon spanyolul
2013. júl. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Addig is, amíg ezt eldöntöd, hogy milyen nyelvkönyvből akarsz tanulni, itt van egy oldal, ahol az alapvető szavakat, kifejezéseket megtalálod.

Meg is tudod hallgatni a kiejtést, ha rákattintasz a szövegre, vagy a képre.


[link]


Kicsit lassú a betöltés, meg kell várni, míg egy oldal teljesen betölt.

2013. júl. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én is a PONS-ból kezdtem anno spanyolt tanulni, az alapokat nagyon jól leírta, és kb minden feladathoz volt CD anyag is. (Bár én pár hónap után elkezdtem tanárhoz is járni a magasabb szint eléréséhez.) emellett a neten ajánlom a " www.e-spanyol.hu "-t. megtalálod az alap szókincset, van szótár és igeragozás is minden szóra. hajrá!:)
2013. júl. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 webnyelv ***** válasza:

20 éve volt a tévében a Telespañol című nyelvlecke sorozat, aminek kb. a fele megvan divx-ben, bár csak fekete-fehérben. Nem tudom, hova töltsem fel, mert állítólag nem szabad ilyet feltölteni.


Király Rudolfnak van egy régi fajta spanyol nyelvkönyve, nagyon részletesen elmagyarázza a nyelvtant is leckéről leckére, bár kicsit elavult, ami pl. az igeidők elnevezésében látszik meg.

De egy modernebb nyelvkönyv is van, kapásból nem tudom a címét, kb. 2000-ben tanultam belőle, akkor új volt, ez is elmagyarázza a nyelvtant. Ha nagyon érdekel, megkereshetem.

2013. júl. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 webnyelv ***** válasza:

Közben megtaláltam a könyvet: Nagy Erika - Seres Krisztina - Adela Milán Vera: Spanyol nyelvkönyv I., Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 1998. De nem tudom, mostanában lehet-e kapni. És a Király Rudolf-féle könyv is leginkább antikváriumokban kapható meg, szóval könyvesboltban nem érdemes keresni.

A Nagy Erika-féle könyvhöz van hanganyag is (bár nekem nincs meg), a Király Rudolf-féle könyvhöz nincs hanganyag. (Ha az előbbi könyvhöz valakinek megvan a hanganyag, megköszönném, ha elküldené esetleg... )

2013. júl. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nyelvtanárként a Colorest tudom neked javasolni. Nagyon jó magyar magyarázatok vannak a könyvben, és a munkafüzetben rendesen begyakoroltatja. Az első kötet az alapfokra épül, a második és a harmadik pedig a középfokra. Viszonylag aktuálisak a szövegek, nem kell régen nem használatos szavakat tanulni.

Illetve azért nem árt, ha "beszerzel" egy spanyolul tudó ismerőst, mert biztosan akad majd kérdésed - bármiből is tanulj-, hacsak nem tanultál már másik újlatin nyelvet.

2013. júl. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!