Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet a passzív szókinc...

Hogyan lehet a passzív szókincset aktivizálni?

Figyelt kérdés
Erről a témáról mindig csak annyit olvasok, hogy használni kell a passzív szókincset és aktívvá válik. Ok, ez ilyen nesze semmi, fogd meg jól tanács szerintem. Sokat olvasok idegen nyelven, ezért a passzív szókincsem szerintem hatalmas, viszont ennek nem feltétlenül vagyok tudatában. Úgy értem, hogy nagyon sok szót felismerek és tudom a jelentésüket, de valószínűleg magamtól nem jutna eszembe egy kommunikáció során. Hogyan lehet mégis ezeket a szavakat előhozni és aktívvá tenni?
2020. febr. 13. 09:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Gyűjts össze egyszerre 5-10 szót, amit épp aktivizálni akarsz, és írj velük szöveget. Vagy improvizálj róluk egy kiselőadást otthon, magadnak. Vagy akár egy barátodnak, szülőnek, akárkinek. Még érteniük sem kell :) Konkrétan azt csinálod, ami a tanács: aktívvá teszed azt, amit eddig passzívan használtál. De tudatosan ki kell választanod, melyikeket akarod megtanulni, mert jól érzed, maguktól, csak úgy, nem fognak előjönni a szavak, amikor használhatnád őket.
2020. febr. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én lányom a barátnőjével a hét adott délutánján csak angolul beszélt. Elég kezdők voltak mind a ketten, szóval eleinte angolul és kézzel-lábbal, de magyarul abban a pár órában semmiképpen. Megbeszélnivalójuk volt bőven, és a maguk kitalálta szabályt elszántan betartották.

A hét többi napján videókból, fan-fictionökből meg ég tudja miből bővítették a szókincsüket, hogy legyen mit aktivizálni. A középiskolai nyelvórákon pedig a grammatikájukat csiszolgatták, hogy idővel mások előtt is meg merjenek szólalni.

2020. febr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!