Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretném aktivizálni a...

Szeretném aktivizálni a passzív nyelvtudásom. Felsőfokúm van, nagyon sok mindent megértek, de nem tudok megszólalni kb. Szerintetek ehhez hasznos/érdemes kiírni a passzív szókincsembe tartozó szavakat?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy úgy érzem, hogy kb. minden egyes szót kiírhatnék.:(


Egyszerűen teljesen beszűkülnek így a lehetősegeim.

Nem értek a szókincsvisszahozáshoz... mármint fogalmam sincs, hogy melyik módszer lenne hasznos.

Azt olvastam, hogy a “magamban beszélés jó ötlet, de nem tudom a kiírogatás mennyire az.

Igazából nekem kb elengedhetetlennek tűnik, de iszonyú időigényes minden egyes szót kiírni mondjuk egy cikkből, és ez nagyon... demotiváló.

Ti erről mit gondoltok?

Illetve tudnátok módszereket javasolni még, ami hasznos lehet?

Nagyon elkeseredettnek és elveszettnek érzem egyelőre magam :(


Nagyon hálás lennék, hogyha már valaki csinált ilyet//ért hozzá, akkor tudna nekem tanácsot adni.


2018. ápr. 1. 06:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen nyelvről van szó, de annál hatásosabbat nem tudok, mint ha kimész az adott országba pár napra - ott egyszerűen rá vagy kényszerítve, hogy megszólalj.

Ezen kívül vannak skypos oktatások, ahol beszélgethetsz, vannak face csoportok, ahol az adott nyelvvel foglalkoznak és találkoznak, ha pesti vagy, keresd az alkalmakat, hogy turistákat útbaigazíts, stb.

Ma, az internet világában kb. 10 x annyi lehetőség van, mint amikor még nem volt.

2018. ápr. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mintha magamat olvasnám, azzal a különbséggel, hogy nekem "csak" középfokúm" van. Elkezdtem egy e-learninget Business Englishből, de biztos van más nyelvből is. Az valamelyest szinten tart, de a legjobb lenne napi szinten tartani a kapcsolatot az élő nyelvvel. Ehhez nem kell feltétlen kiköltözni, elég egy üzleti partner.
2018. ápr. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, a kintlét tenyleg nagyon hasznos, egyszer voltam kint egy hetet pár hónapja, es nagyon hasznos volt. Ott kifejezetten sokat kellett beszélnem, és napról napra egyre jobban ment, de ilyesmire azert ritkán van lehetosege szerintem az emberek többsegenek, sajnos.

Az ilyen jellegű fb csoportokat nem ismerem, de jó ötlet?, köszönöm a tippet, utánanézek.


Tényleg millió lehetőség van a nyelvtanulásra manapság, csak a beszéd ezalól picit kivétel azért.

Még mindenképp fogok nézelődni, módszereket keresni.


Igen, ha már pl. munkád során kell használnod a nyelvet, az tök jó arra, hogy szintentartson egy bizonyos területet, csak az a “baj”, hogy odáig, hogy egyáltalan meg merjek pályázni nyelvigenyes munkakört, először vissza kene jönnie a nyelvnek...😂

2018. ápr. 1. 11:16
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm mindkettőtöknek a választ! :)
2018. ápr. 1. 11:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Olvass, nézz filmeket, hallgass hangoskönyveket!
2018. ápr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös, bocs, de ez nem jó tanács, hiszen a kérdező leírta, hogy a PASSZÍV szókincsét akarja aktivizálni.

Filmnézéssel, olvasással nyelvet tanulni lehet, de az még a passzív tudást nem fogja aktivizálni - továbbra is passzív marad. Ahhoz meg kell szólalni, "kényszerhelyzetben" kell lenni, amikor az ember nem tud mást csinálni, csak az adott nyelven kommunikálni.

2018. ápr. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 maradjunk annyiban, hogy közel anyanyelvi szinten beszélek egy nyelvet, amit gimi utàn èvekig nem hasznàltam...és további évekig nem is volt lehetőségem beszélni

Komoly nyelvtudása akkor van valakinek, ha az adott nyelven gondolkozik, ahhoz meg nagyrészt az kell, amit írtam. Ha ez megvan, nem lesz gond megszólalni se

2018. ápr. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!