Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség az "I ate...

Mi a különbség az "I ate bread yesterday" meg az "I was eating bread yesterday" között?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az egyik sima múlt, a másik folyamatos múlt. Gondolom, ha a második mondatot mondom, akkor azt fejezem ki, hogy tegnap folyamatban volt a kenyér evése. De akkor mit fejez ki a sima múltas változat?
2020. febr. 20. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Tegnap ettem kenyeret.


Tegnap épp kenyeret ettem, amikor...


Önmagában a másodiknak nincs sok értelme, az "ettem kenyeret" időben annyira rövid, hogy nincs értelme a folyamatosságát hangsúlyozni, hacsak nem úgy, hogy épp ettem, amikor pl. csöngettek.


I was eating bread yesterday, when the doorbell rang.


Itt már a kenyérevés egy időben elhúzódó cselekvés a csengetés pillanatnyi történéséhez képest.


De pl. az hogy "My head was aching all day yesterday." már értelmes használata a folyamatosnak, mert kifejezi, hogy az állapot lényegében egész nap fennáll.


Szóval a példára visszatérve a második is helyes, csak nincs nagyon értelme.

2020. febr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha például van egy esemény, ami tegyük fel, délután 2-től este 7-ig tartott, és én az országomat képviseltem ott, akkor mondhatnám önmagában azt, hogy "I was representing my country"? Elvégre ez az esemény egy hosszabb folyamat volt.
2020. febr. 20. 16:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez utóbbi érdekes. Egyrészt az országot végig képviselted, talán még most is képviseled, akkor meg már I have been representing my country since...

Ez a délután kettőtől ötig megközelítés talán akkor kiált folyamatosért, ha a napodat meséled, 8-tól délig előadásokat hallgattam, délután képviseltem, utána meg megint más, elhúzódó tevékenység volt...

2020. febr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De, a másodiknak is van értelme és önmagában is nyugodtan használható.
2020. febr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben azt fogja jelenteni, hogy tegnap kenyeret eszegettem (hosszabb ideig)


Az első hozzászóló hulyeséget mond.

2020. febr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!