Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tanulás beválik?

Angol tanulás beválik?

Figyelt kérdés

Ha youtube videókat, filmeket, sorozatokat nézek angolul és egy szót sem értek belőle, akkor egy idő után megtanulom az angolt?

Ha mindennap nézek valamit, mennyi idő után leszek B2-es szinten?



2020. febr. 21. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtanulásban nagy segítség lehet amit leírtál, de önmagában kevés lesz. Kéne legalább egy alap szókincs, illetve nyelvtant is tanulnod kéne, különben NAGYON sok idő lesz, mire elérsz B2 szintre, ha egyáltalán elérsz oda.


Én anno 9. osztályban kezdtem angolul tanulni az iskolában. 10. osztályban már elértem arra a szintre, hogy értsem a filmeket, sorozatokat. Onnantól kezdve nem kellett órára tanulnom, mert minden filmnézés és olvasás (bármilyen könyv jó, eleinte könnyítve, pl. Oxford Bookworms, mellette érdemes szótárazni) közben ragadt rám.


Hogy mennyi idő alatt érsz el B2 szintre, az csak tőled függ. Ha nem tanulsz nyelvtant, akkor valószínűleg soha, de ha eleinte minden nap nyelvtanozol és tanulsz szavakat, később pedig sokat nézel angol filmeket angol felirattal és sokat olvasol, akkor 1-2 év alatt gond nélkül.

2020. febr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert nincs interakció - azaz ha nem érted akkor nem tudják máshogy elmagyarázni. Idegen nyelvű filmeket, videókat nézni hasznos (hallod a kiejtést), de attól még nem tanulsz meg angolul, kell a szókincs-bővítés és a nyelvtan is.
2020. febr. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Illetve ha esetleg az iskolában tanulsz angolul, akkor nyelvtanból elég az, amit órán tanultok, plusz amit leckének kaptok, de akkor azt tényleg tanuld meg. Ebben az esetben elég lehet, ha kiegészítésnek csak annyit csinálsz, amit leírtál.


Arra figyelj, hogy youtube-on nem mindenki angol anyanyelvű aki angolul beszél, így nem biztos, hogy amit mond, az nyelvtanilag helyes. Valószínűleg eleinte jobban jársz a filmekkel, sorozatokkal. Állíts be hozzá angol feliratot is, úgy könnyebb, mint felirat nélkül.

2020. febr. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, azt nem írtam, hogy az iskolában is és külön tanárral is tanulok angolul.

Ha nem válik be csak a film, akkor, hogy tanulnak meg azok, akik mondjuk kiköltöznek 0 nyelvtudással?

2020. febr. 21. 13:42
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Nem, így nem lehet megtanulni.
2020. febr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem sok ismerősöm mondta, hogy így tanult meg angolul, hogy filmeket és youtube videókat nézett!
2020. febr. 21. 13:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Meglehet, de ahogy többiek is írják, nyelvtant mindenképpen tanulnod kell.


Amit mondtál az kiváló módszer angol nyelvtanuláshoz. Rohamosan fejleszti a szókincset, illetve a hallás utánit (pl. amerikai akcentust teljesen megérted).


Sorozatoknál, filmeknél stb.. mindig írd ki azokat az angol szavakat amit nem tudsz majd később keresd ki egy szótárból magyar megfelelőjét és tanuld meg. félév-1 év múlva már nem hiszem hogy gond lenne az angol szókincseddel.


Viszont, a kiejtést, írást, nyelvtant nem hiszem, hogy nagyon tudná fejleszteni, kiejtéshez sokat kell beszélned (pl. angolokkal voiceban [NEM OROSZOKKAL]), íráshoz meg gyakorolni kell pl. megcsinálsz érettségi feladatsorból a fogalmazásos részt, és ezzel el tudsz jutni Könnyen B2-es szinte.


Ami legfontosabb a türelem, és soha ne add fel.

2020. febr. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De meg lehet. Nyilván függ attól, hogy mi a cél, hétköznapi kommunikációhoz ez megfelel. Gazdag lesz a szókincse, jó a kiejtése, ragadni fognak a szerkezetek akkor is, ha fogalma nincs, hogy az milyen nyelvtani kategória. Persze függ a nyelvérzéktől, ehhez a módszerhez jó nyelvérzék kell. Kb másfél év alatt eljuthatsz B2-re, de használj azért néha szótárt, lehetőleg minél előbb egynyelvűt. És persze beszélgetni is kell, mert különben nem tudod, hogy hol tartasz, és célszerű a filmnézést olvasással is kiegészíteni.
2020. febr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A nyelvtant erőszakold magadra gxorsan, onnantól kezdve ez jó módszer lesz. Én is így tanultam meg. Viszont! Így se írni se beszélgetni nem tudsz egyből, csak gyakorlás után. B2-es szint meg lesz, de C1 nem, hiába érted a hallás utánit meg szöveg értést 100%-ba. De ha nincs szükséged C1-re ez tökéletes:)
2020. febr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Akik így tanulták meg az angol magas szinten, azok legtöbbször kisgyerekként csinálták (akkor könnyű) vagy volt már alapjuk hozzá. Ezek a módszerek a mélyítésben jók főként.

Mikor kint vagy, az teljesen más, ott van interakció, muszáj megszólalnod és kifejezned magad, nem passzív befogadó vagy.

2020. szept. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!