Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Have és a haven't pontosan...

A Have és a haven't pontosan mit jelent?

Figyelt kérdés
2020. febr. 22. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Számos jelentése van. Mondatot írj!
2020. febr. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 chtt ***** válasza:
100%

A "have / haven't" nagy eséllyel semmit, mivel segédige (perfect igeidők).

Igeként a "have" tagadása "don't/doesn't" have (jelen időben), és ahogy az egyes írta, nem kevés jelentése vagyon. Mondatokat írj.

2020. febr. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vree ***** válasza:
100%

Önálló igeként "van neki, birtokol" a jelentése. (A magyar nyelv nem alkot külün igét erre, hanem a létige plusz ragozott személyes névmás szerkezetet (van neki) használja rá, de sok nyelvben ez egyszerűbb, külön ige van.)


John has a car. = Johnnak van egy kocsija.

John has the flu. = John influenzás. (Influenzája van.)

John has blue eyes. = Johnnak kék a szeme. (Johnnak kék szeme van.)


Segédigeként sokféle szerepe lehet. (A fő angol segédikék a be (van), do (csinál), have (birtokol).)


A befejezettséget hangsúlyozó Perfect igeidőkben (Perfect tenses) - Preset Perfect (have+ige 3. alakja), Past Perfect (had+ige 3.alakja), Future Perfect (will have + ige 3. alakja).

pl. I haven't seen New York yet. Még nem láttam New Yorkot.

Kifejezhet műveltetést (causation) (have + műveltetés tárgya + ige 3. alak):

pl: I had the car waxed. Kifényesíttettem a kocsit.


És ha egy TO áll mellette, akkor egy más jelentésű szerkezet: have to (=kell, muszáj) lesz belőle.


Ezeket mind a saját helyükön (igeidők, műveltető igék stb.) kell a többi társukkal együtt megtanulnod.

2020. febr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 chtt ***** válasza:
100%

"Önálló igeként "van neki, birtokol" a jelentése."

Önálló igeként nem lehet "haven't", azért írtam, amit... De tök jól összeszedted, tőlem ment a zöld kéz. :)

2020. febr. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"Önálló igeként nem lehet "haven't" Nem olyan régen még lehetett. Nem hiszem, hogy a kérdező a mélységekre lett vón kíváncsi, de ha már Vree ilyen szép átfogóan ismertette, akkor ez is elfér. Én még a 80-as évek elején találtam kollégám fiókjában Eckersley: Essential English nyelvkönyvet (Szófiában adták ki 67-ben :) ), abban még így tanították, hogy: we haven't exercise books. És azért a múltszázad közepi hírlapokba vagy irodalomba bele lehet botlani.
2020. aug. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!