Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Keleti nyelvek és kultúra szak?

Keleti nyelvek és kultúra szak?

Figyelt kérdés
Arabul szeretnék tanulni, de csak angol nyelven lenne rá lehetőség, azonban nekem az nem igazán az erősségem. Szerintetek menjek az angol miatt egy magántanárhoz, hogy addigra felkészítsen, vagy menjek az egyetemen anglisztikára, amivel kimaxolom az angolt, és utána kezdjem az arabot?

2020. febr. 27. 22:01
 1/4 anonymousreview60 ***** válasza:
92%
Mondom ezt a fizikus képzésben szerzett tapasztalatokkal, hogy az egyetemi oktatásban és az oktatásban-kutatásban nem olyan rettenetesen bonyolult nyelvtant alkalmaznak, ami érdemi, hogy a szakkifejezéseket tanuld meg. Ha van egy magabiztos B2 szintű tudásod, azzal már érdemes lesz az egyetemi tanulmányoknak nekiugrani. Ami ezen felül kell angolból, azt meg tudod tanulni menet közben.
2020. febr. 28. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Először szerintem egy picit nézz utána mélyebben, hogy melyik szak miről szól. Ezt nem rosszból mondom, hanem egyfajta tanácsként. Abból, hogy "arabul szeretnék tanulni" és "menjek az egyetemen anglisztikára, amivel kimaxolom az angolt", arra merek következtetni, hogy te úgy kezeled ezeket a szakokat, mint valami nyelviskola vagy nyelvtanfolyam, miközben ezek nagyon nem azok. Például, ha elmész anglisztikára angol tanulni, akkor lehet, hogy meglepődsz... Én anglisztikát végeztem és el tudom mondani, hogy konkréten kettő tárgyam futott nyelvfejlesztés címén a képzés elején és ennyi. Ezeken kívül az összes tárgyam pl. irodalomi, nyelvészeti, társadalmi területeket ölelt fel, angol nyelven. Nem mondom, hogy nem fejlődik a nyelvtudásod a képzés során (mert nyilván minden tárgyad angolul van, mindent angolul hallgatsz, olvasol, írsz és ez sokat segít), de nem a nyelvtanítás a szak fő profilja és teljesen természetesnek veszik, hogy te oda érkezve már jól tudsz angolul. Az arab annyiban más, hogy ott nem elvárás az előzetes nyelvtudás és így a képzés részeként tanulod is a nyelvet, de azért ugyanúgy nem nyelviskoláról van szó. Mindenesetre az anglisztikának ebből a szempontból semmi értelme nem lenne, így az angol nyelv tanulása az, amire esetleg érdemes ráfeküdni.
2020. febr. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, igen, az "arabul szeretnék tanulni" valóban úgy hangzik kicsit mintha nyelvkurzusként tekintenék a dologra, de nem erről van szó. Utánanéztem a szaknak, és nekem így is igazán felkeltette az érdeklődésemet, csupán megrémültem, mivel az anyanyelveden sem épp egyszerű új nyelvet, írásmódot tanulni, nemhogy angolul.
2020. febr. 28. 22:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha tanultál és tudsz angolul, akkor nem jelent problémát. Sőt, szerintem még akár könnyebb is picivel... Én kínait tanultam és tanulok angolul anyanyelvi tanárral, nem volt vele gond. Legalábbis én azt érzem, hogy nekem sokat segít az, hogy már megtanultam egy idegen nyelvet, megismertem egyfajta rendszert, van egy viszonyítási alapom, ismerem a terminológiát stb. Míg az angollal ellentétben a magyar nyelv az anyanyelvem, nem tanultam, nincsenek mélyebb ismereteim a magyar nyelvtanról, nem ismerem a szakkifejezéseket stb., emiatt az angollal egyszerűbbnek érzem.
2020. febr. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!