Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó így. What were you doing...

Jó így. What were you doing last night? Válasz:I was at home. Vagy: what did you do last night? Válasz: I was at home.

Figyelt kérdés
Vagy mind a két forma jó tetszés szerint választható? A past continues kérdésre simple past-al válaszolunk, mert én így vettem észre
2020. márc. 3. 15:22
 1/1 anonim ***** válasza:

A folyamatos múltat én igazából csak akkor használnám, hogyha nem magán a cselekvésen van a lényeg, hanem fontos, hogy a folyamata. Például:


I was having a shower when the phone rang - azért nem tudtam felvenni a telefont, mert épp zuhanyoztam


Vagy ha épp este 9-kor tegnap egy hatalmas hullócsillagot látott egy barátod és megkérdezi, hogy épp akkor mit csináltál, hogy nem láttad, és mondod, hogy I was doing my homework, I was inside the house.


Szóval azt hiszem mindkettő helyes, szövegkörnyezettől függ, de inkább a szimpla What did you do-t választanám


(A folyamatos múltat gyakran történetek alaphelyzeténél szokták használni: It was a beautiful sunday afternoon. The sun was shining and the birds were singing...)

2020. márc. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!