Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tett valaki a közelmúltban...

Tett valaki a közelmúltban language cert nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

Ha igen , akkor leirna a tapasztalatait arról hogy hogyan pontoznak a szubjektív részeken(levél írása, szóbeli)

Ill ha megvette a felkészítő könyvet , ami abban van 6 témakör , ugyanazok a kérdések lesznek szóbelin is vagy azok csak példák gyakorlásra?

B2 angolról lenne szó



2020. márc. 10. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nos én C1-en voltam,de nem igazán tudom ajánlani. A levelélnél nagyon lepontoztak, illetve a szóbelin is. 41%os lett a szóbeli (így nem lett meg a 86%os hallásértés ellenére, mivel itt 50%ot kell elérni), majd egy hónap múlva plusz felkészülés nélkül 72%os lett egy másik nyelvvizsgán (Telc). Konzultáción is voltam, a nyelvtannál azért vontak le pontot(összesen három pont adható, ebből egyet kaptam csak ezek miatt) mert az every után egyszer többes számot raktam(izgultam nyilván) meg egy igeidőt rosszul mondtam. És ez a két pont már -9% ot jelent átszámítva mivel nagyon kevés pont adható. A kiejtésnél azért vontak le szintén 2 pontot mert a kérdésnél nem intonáltam eléggé(nem tudom még hogy kellett volna),meg mert egyszer a who szóban túlságosan kiejtettem a W betűt. Ezeket mondták. Szóval nekem nem jött be inkább menj BME-re például. (BMEn németből voltam nagyon korrektek voltak). A telc et azért nem ajánlom annyira mert ott nem lehet szótárt használni és a hallott szövegértést csak egyszer hallhatod. De a szóbeli elég könnyű.
2020. márc. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonló a tapasztalatom.

Nem ugyanazok a kérdések. Ez csak iránymutató.

2020. márc. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

De akkor a honlapjukon meg a felkészítő konyvukben lévő hanganyagok a szobelikrol miért nem ezt sugallják? Atcseszik az embert? Mert sokan mondják hogy lepontoztak őket ahhoz képest a peldavideoikban rettenetes feleletek vannak amik mégis sikeresek (!) lettek...

Egyébként köszönöm a válaszokat

2020. márc. 12. 19:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos igen,így van. A listening és a reading pofon egyszerű, vagy legalábbis érezhetően könnyebb ezeken a részeken megütni a szintet. Aztán a másik két részen csak pislogtam mikor meg lett az eredmény,hogy ez mégis miért ilyen rossz.

Persze attól függ,mi az erősséged,de én origót, euroexamot, TELC-et inkább ajánlanám

2020. márc. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!