Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo márciusi eredmények kb....

Nyers Kitti kérdése:

Origo márciusi eredmények kb. mikorra várhatóak?

Figyelt kérdés
Nekem azt írja a vizsgajelentkezésnél, hogy SIKERES KOMPLEX, de még nincs eredmény. Ezt vehetem tutinak?

2020. márc. 25. 11:15
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/123 A kérdező kommentje:

Látod pont erről beszélek. Hogy sajnos nem lesz különbség papír-papír és fizetés között így.... Mert akkor töröljék el vagy mindenkinek vagy mindenkitől követeljék meg. Vagy gondolják át reálisan, melyik szakhoz kell, de akkor követeljék is meg mindenkitől. Vagy tegyenek különbséget akinek pl. van nyelvvizsgája. Ne érts félre..Nem magamra gondolok.

Itt veszek csak ismertségi körömből egy nagy átlagot. Voltak 40+-os csopitársaim akik vért izzadva, 100.000-ket beleölve vizsgáztak le nagy nehezen. És vannak azok a korombeliek, akik tényleg csak a lustaság miatt nem csinálták meg. Mert kifogás mindig van, de úgy érzem 8 év alatt azért össze lehetett volna hozni. Utána büszkén mutogatják a diplomájukat Facebookon, hogy megkaptam én is. Nem csodálom, hogy kiakadt az előző csoport, ehhez meg legyen már joguk, nem hibáztatom...nem tudom te csináltál-e vagy ha igen könnyen ment-e, de én úgy érzem ez is egy államvizsga nehézségű szint. Az átlagembernek. Aki erre vett fel diákhitelt, mert szerencsétlenjének nem ment a nyelv, de kellett ugye a 3-4 év végére, az hogyan éri magát, hogy ő tartozásba veri magát, más meg a trehánysága miatt megkapja. Szóval igenis jogos a kiakadás. De ne beszéljük túl....Ezt nem ilyen formába kellett volna intézni...Harag nélkül kívánok szép napot!

2021. ápr. 17. 09:00
 122/123 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van de ez mindig is így lesz és így is van hogy vannak olyan döntések amelyek az egyik csoportnak kedveznek a másiknak meg nem. Én is így jártam anno mikor középfokú nyelvvizsgára mentem...

A barátnőmmel egyszerre jelentkeztünk ugyanarra a főiskolai szakra csak őt felvették (nyelvvizsga plusz pontok miatt) engem meg nem mert nem volt plusz pontom. "Divatszakra" akkoriban újnak számító szakra jelentkeztünk, magas volt a ponthatár. Aztán nekiálltam nyelvvet tanulni (mellette közben egy OKJs szakmát tanultam) mert következő évben menni akartam fősulira. A diploma megszerzéséhez akkor az alapfokút elfogadták, az elég volt. Megörültem sima ügy lesz. Elmentem nyelvvizsgázni középfokú angolra de sajnos csak az alapfokú sikerült. Anno még volt olyan hogy sikertelen közép helyett az alapot megadták. Igen ám meg is kaptam szép volt jó volt, csak mikor következő évben jelentkeztem a fősuli egy teljesen más szakára (már nem tetszett az első álom szak) akkortól behozták törvénybe hogy a diplomához középfokú nyelvvizsga kell! Na gondolod mit éreztem. Pont az én évemtől....

Úgyhogy azóta ezt a nyelv dolgot lazábban veszem. Rájöttem hogy igazából semmit nem ér, csak egy papír ami az akkori pillanatnyi tudás szintet és állapotot tükrözi amikor vizsgázik az ember. Utána ha nem gyakorolsz nem beszélsz a papír keveset ér, hiába van mögötte X év felkészülés, beleölt idő és pénz.

De ettől függetlenül van egy középfokúm is.

Nem akartalak megsérteni ne haragudj! Szép estét! Minden jót!

2021. ápr. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/123 anonim ***** válasza:

Ezt találtam...

Itt is megoszlanak a vélemények. (Nem szóltam hozzá.)



https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..

2021. ápr. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!