Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo márciusi eredmények kb....

Nyers Kitti kérdése:

Origo márciusi eredmények kb. mikorra várhatóak?

Figyelt kérdés
Nekem azt írja a vizsgajelentkezésnél, hogy SIKERES KOMPLEX, de még nincs eredmény. Ezt vehetem tutinak?

2020. márc. 25. 11:15
 81/123 csingilingg84 ***** válasza:
Német B2: 4 ponton múlt, és nagyon el vagyok keseredve, főleg, hogy az olvasáskészséget rontottam el, amit sosem szoktam...:(
2020. ápr. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/123 anonim ***** válasza:

Egy próbát megérhet, de 4 pont elég sok. :/

Szerintem én megpróbálnám a helyedben azétt. Hátha.

2020. ápr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/123 anonim ***** válasza:
*rt
2020. ápr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/123 anonim ***** válasza:

#csingilingg84


Nekem 3 ponton ment el és a levelemet kegyetlenül lepontozták,pedig arra gyakoroltam a legtöbbet :/

2020. ápr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/123 anonim ***** válasza:

Nekem ez a harmadik próbálkozásom volt. Egyszer csak szóbeli, kétszer komplex. A beszéd mindig sikeres lett, a magnós részen buktam el, na és persze az írásbeli sem sikerült.

A magnós részhez is nagyon készültem a nagy origós könyvből és a fülszövegből. Azok nagyon jól mentek. Amikor először vizsgáztam a hallott szövegértésen, nagyon meglepődtem, mert a szöveg sokkal gyorsabb volt és elég komoly tartalma is. Teljesen más, mint a felkészítő könyvekben. Legutóbb megrendeltem a Szalai Nóri 5perc angol, 300 hallás utáni értés könyvét. Na ez volt olyan, mint a vizsgán. Tartalmilag, gyorsaságilag...a szóbelim végre sikeres lett.

Az írásbelire még gyúrnom kell. Ami furi, hogy az olvasott szövegértés az erősségem, és mégis az a leggyengébben teljesített részem a nyelvvizsgám.


Szívesen vennék tanácsokat, tippeket, hogy tudok felkészülni az írásbelire. Levélírás rá, esszére.

2020. ápr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/123 A kérdező kommentje:
A leveleknek nézd meg az Origo nyelvvizsgakönyvben a formátumát. Azaz a köszönést, elköszönést stb. Én csak a kérdésekre válaszoltam. Hasznos, ha beleraksz ilyeneket, hogy: I used to play..Meg a feltételes mód 2. vagy 3. formáját. Egyet megtanulsz és szinte akármelyik levélbe be tudod szúrni. Pl én megtanultam: If I had time, I would read a good book. Ez a feltételes 2. alakja. Nézz utána. Állítólag ezt értékelik. Én 10 perc alatt írtam meg, ilyen módon és meglepően 14 pontot kaptam rá. Pedig ezt nem gyakoroltam. Érvelés szintén. Ott is meg lehet tanulni alap formátumokat. Pl: I agree with the statement. In one hand...On the other hand...stb. Ezeket is megtanlálod a könyvben. Illetve LINKING WORDS!!! Tanulj meg 3-4-et. Pl Fortunately-Unfortunately /szerencsére, sajnos../ Meg a végére pl: Last but not least /utoljára, de nem utolsó sorban./ Ezt most nagyon felzínesen írtam le, remélem tudtam segíteni..
2020. ápr. 9. 17:26
 87/123 anonim ***** válasza:
Köszönöm a hasznos tanácsodat. Igyekeztem ezeket is alkalmazni, de úgy tűnik van mit gyakorolni. Mondjuk nekem a bentragadt diplomához kellett a nyelvvizsga, amit jelen helyzetben szerencsére megkapok. Ettól függetlenül, szeretném megcsinálni még az írásbelit, csak most nem kell időre, hanem ráérek.
2020. ápr. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/123 anonim válasza:
Ti megkaptátok már a bizonyítványt?
2020. máj. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/123 anonim ***** válasza:
Nem. És egyelőre semmi infó, hogy kb. mikor és hogyan jutunk hozzá.
2020. máj. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/123 A kérdező kommentje:
Biztos a tobb 1000 ajandek diplomat nyomtatjak... 😟
2020. máj. 5. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!