Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy különböztetjük meg az...

Hogy különböztetjük meg az angol feltételes módokat egymástól?

Figyelt kérdés
Már mint tudom hogy van conditional 0,1,2,3 és hogy hogyan kell "megcsinálni" egy mondatot, szóval ha az van a feladatban, hogy írd zero conditional-ba vagy 3-as conditional-ba akkor azt meg tudom csinálni és ha le van írva angolul a teljes szöveg akkor megtzdom különböztetni, de ha magyarból kell át fordítani angolba vagy a feladatban ott van, hogy egészítsd ki és döntsd el melyik alak kell teljesen belezavarodom. Valaki esetleg eltudná nekem magyarázni főleg az zero és az 1-es conditional közti különbségeket?

2020. márc. 26. 01:50
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Mit neveznek így?

Van középfokú nyelvvizsgám, és az életben nem találkoztam a 0,1,2,3 conditional elnevezéssel.

2020. márc. 26. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2020. márc. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Látom.

Sejtettem, hogy mi lesz a tanácsom.

A beszélő szándékától, tehát tőled függ, hogy melyiket választod. Nyelvileg és tartalmilag mindkét megoldás helyes ugyanarra a magyar mondatra.

Mindkét esetben (0, 1) kijelentő módú a mondat igéje.

2020. márc. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Általános igazságok: If+ jelen idő, jelen idő (0. típusú kondicionális):

If I work late, I get tired.

Ha sokáig dolgozom, fáradt vagyok. Mindig igaz.

Ami mindig igaz volt: If+múlt idő, múlt idő.:

If it was snowing, we stayed at home.

Ha esett, mindig otthon maradtunk.A múltban volt mindig igaz.


Valós szituációk, tényleg úgy gondoljuk, hogy megvalósulhat (1. típusú feltétel) If+jelen idő, will:

If you don’t come home, I will leave alone.

Ha nem jössz haza, egyedül fogok elmenni.


Tehát az a különbség az a 0 és az 1 között, hogy a 0 mindig érvényes az 1 pedig egy specifikus szituációban( csak most megyek el ha nem jösz). Nekem ezekbe a mondatokba alapból sokkal jobb a fog/ lesz a magyarban is. Nem tudom te érzed ezt? Tehát semmi köze a beszélő szándékához, ezeknek alapból mindig a szituációhoz van közük!


A 2. típusú és a 3. típusú feltételes mondatokban használunk feltételes módot:

Nem valós szituáció (jelenre vonatkozó) : -na, -ne, -ná, -né

2. típusú feltétel: If+múlt idő, would

Ha tudnám a választ, megmondanám neked (de nem tudom).

If I knew the answer, I would tell you.

Nem valós szituáció (múltra vonatkozó):volna

3. típusú feltétel: If+befejezett múlt igeidő, would have V3

Ha tudtam volna a választ, megmondtam volna neked (de nem tudtam).

If I had known the answer, I would have told you.



Ha a magyar mondatban –na, -ne, -ná, -né van, az angol mondatban múlt idő lesz az if-es tagmondatban.

Ha a magyar mondatban volna van, az angol mondatban befejezett múlt idő van az if-es tagmondatban.


De mindig a szituációt múlik:

Pl.

If I wasn’t in quarantine, I would be able to meet you.

If I hadn't been in quarantine, I would have been able to meet you.

Ha nem lennék karanténba, tudnék veled találkozni.

Ha nem lettem volna karanténban, tudtam volna veled talakozni.

Érted?

2020. márc. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Annyi kiegészítést:


Ha nagyon általános érvényűnek érzed fordítsd 0 típus an. Általában nagyon gagyi mondatok szoktak lenni, ilyen ha szökőév van, 29 napos február típusú........

De pl,: Ha fáj a fejem, mindig elmegyek az orvoshoz. Ez a magyarban is fura nekem fog-gal......


Ha úgy érzed ez valós, tehát a magyarban nincs feltételes mód (na ne ná né vagy volna), akkor fordítsd 1-esben. Valós, adott szituációban érvényes. Én még mindig tartom m, hogy ezekben jó a fog a magyarban:

Pl.; Ha nem csillapodik a fejfájás, el fogok menni az orvoshoz.


Ha a mondatban na ne ná né, tehát jelenre vonatkozó feltétel van a magyarban, akkor 2-esben fordítsd, ha pedig volna akkor 3-as van.


Remélem tudtam segíteni!

2020. márc. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az egyik kulcs ott van a #2 által belinkelt anyag azon mondatában, hogy a 0 típusúnál az if az a when(ever)-el általában helyettesíthető.
2020. márc. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát.
2020. márc. 27. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!